21.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 3, 2023

İletişim

12 Doğum Günü Taşları ve Anlamları

İnsanlar her zaman doğumgünü taşlarının özel koruyucu güce sahip olduğuna inanmışlardır. Amerikan Ulusal Kuyumcular Birliği, yılın her ayına karşılık gelen doğum taşlarının listeye uyup uymadığını onayladı.

Bu liste zamanın akışını değiştirdi ve son düzeltme ile liste yenilendi. Gerçeği söylemek gerekirse, doğum günü taşları sadece iyi şans getirmez, aynı zamanda diğer bazı fantastik avantajlara sahiptir. İşte on iki doğumgünü taşı ve anlamları.

1. Garnet

Ocak ayında doğmuş insanlar doğum günü taşı olarak Garnet kullanırlar. Kural olarak, bu taşlar koyu kırmızı renkte veya zengin mor renkte gelir, ancak başka renkteki garnizonları da görebilirsiniz. İyileştirici güç de dahil olmak üzere birçok olumlu özelliğe sahip olduğu düşünülmektedir. Kalp ve akciğerlerde iyileştirici etkisi vardır. Buna ek olarak koruma ve başarı sağlayan bir tılsımdır. Bu değerli taş aynı zamanda saflık, sadakat ve doğruluk ile de ilgilidir.

2. Ametist

Bu güzel ve kraliyet taşı, Şubat ayında doğan insanlar için doğum günü taşıdır. Ametistin normal rengi açık mor ile koyu menekşe arasında değişir. Bu değerli taşların en göze çarpan özelliği şifadır. Ağrıları ve baş ağrıları, uykusuzluk ve artrit ile savaşmada yardımcı olur.

Tılsımı ametist olan insanlar genellikle barış, istikrar ve denge ile ilişkilendirilir. Bu insanlar iç güçleri, sakin eğilimleri ve dürüst olmaları ile tanınırlar.

3. Akuamarin

Bir sonraki değerli taş olan Akuamarin, bir sonraki ay Mart ayına ait. ‘Aquamarine’ ismi Latince’den türetilmiştir ve ‘deniz suyu’ anlamına gelir. Bu taş çok güzel ve açık maviden koyu maviye kadar değişen sakinleştirici gök mavisi rengi ile seviliyor. Bu tılsım sahibini stres ve boğaz hastalıklarından korur. Rahatlatıcı bir etkisinin olduğu bilinmektedir. Bu yüzden meditasyon için kullanmak iyidir. Taş sahibine huzur getiriyor ve gerçeğe ve bilgeliğe ulaşmaya yardımcı oluyor.

4. Elmas

Elmaslar kesinlikle her kız için en iyi arkadaşlardır, ancak Nisan güzellikleri için özel tılsımlar olurlar. Genelde şeffaftırlar, ancak bazen renkli elmaslar da bulabilirsiniz. Her neyse, onları sahip olduğu özel ışıltı ve onları giyerken bize verdikleri özel duygu için seviyoruz.

Elmasın iyileştirici özellikleri, beyin problemlerine yardımı ile belirginleşir. Bu değerli taş, sahibinin zihnini ve ruh gücünü netleştirir. İç dayanımı dengelemeye ve güçlendirmeye yardımcı olur.

5. Zümrüt

Mayıs ayında doğan insanlar, doğumgünü taşları zümrüt oldukları için şanslıdırlar. Gerçek bir zümrüt koyu yeşil tonlardan oluşur ve tamamen saydamdır. Yeşil renk çok semboliktir ve doğa, yenilenme, doğurganlık için kullanılır. Uzun zaman önce insanlar zümrütün gözler, kalp, omurga ile bağlantılı herhangi bir hastalığın iyileşmesine yardımcı olacağını inanıyorlardı.

Bu değerli taş aynı zamanda çift, umut ve sadakati bağlayan gerçek aşkın sembolü olarak kabul edilir. Bazı insanlar zümrütü sorunlu bir zihin için sakinleştirici buluyorlar. Ayrıca, kullanıcının aklını ve bilgeliğini arttırdığı söylenir.

6. İnci

Haziran ayının doğum günü değerli taşı nazik ve mütevazı bir taş olan incidir. Gerçek incilerin oluşması 5-8 yıl sürdüğü için çok değerlidir. İncilerin beyaz renk olduğunu biliyoruz, ancak bunlar başka renklerden de olabilir. Örneğin siyah inciler artık modern mücevher yapımında oldukça popülerdir.

Bu değerli taşların mide ve kalp için şifalı olduğuna inanılıyor. Kullanıcı üzerindeki olumlu etkilerine gelince, incilerin kişisel bütünlüğü arttırdığı ve sadakati, gerçeği, inancı ve saflığı sağladığı belirtilmelidir. Geleneksel olarak, bu değerli taşlar kadınsı enerji, güzellik ve saflıkla ilişkilidir.

7. Yakut

Temmuz ayında doğan insanlar Ruby’yi doğumgünü taşları olarak görürler. Bu değerli taş, zengin ve koyu kırmızı renktedir, böylece genellikle ateş, güç ve enerji ile ilişkilendirilir. Yakut giymek, enfeksiyonlardan ve kötü düşüncelerden korunmayı garanti eder. Bu değerli taş, güç ve güven, iyi şanslar ve başarı ile canlılık anlamına gelir.

8. Peridot

Ağustos ayının doğum günü değerli taşı peridottur. Sarımsı yeşil bir renge sahiptir ve muhtemelen bunun sindirim sistemi, böbrekler ve karaciğer ile ilgili sorunları tedavi ettiğine inanılmaktadır. Aynı zamanda psikolojik refah üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Depresyonla savaşmaya ve olumsuz duygulara karşı koymaya yardımcı olur. Bu değerli taş, saygınlık, hakikat ve sadakatin yanı sıra sevgi ve bağlılığın bir sembolüdür.

9. Safir

Eylül ayının değerli taşı nefes kesen zengin ve masmavi bir safirdir. Bir iyileştirme aracı olarak kalp-damar sistemini etkiler, iltihaplarla savaşır, fiziksel ve zihinsel refahı korur. Bu kraliyet taşının koruma ve servet getirdiğine inanılıyor.

Bu, gücün ve manevi gücün yanı sıra nezaket, bilgelik, öğrenme ve zihinsel gücün sembolüdür. Buna ek olarak, ilginç bir gerçek de Safir kullanıcısını kötü ruhlardan ve balinalardan korur, bu yüzden çok güçlü bir tılsımdır.

10. Opal

Opal , Ekim ayında doğan insanlar için bir doğum günü taşıdır. Beyaz veya siyah renkli olabilir. Bu değerli taş tipik olarak saflık, masumiyet, umut ve mutluluk ile ilişkilidir. Bunun için ana tanımlayıcı kelime, hayal gücünü, yaratıcılığı ve özgünlüğü teşvik ettiği ve duyguları yoğunlaştırdığı için bir ilham kaynağı olabilir. Opallar güven getirir, kullanıcılarına yaşama arzusu, güçlü arzu ve sevgi yeteneği verir.

11. Topaz

Topaz , kasım ayında doğanların taşıdır. Çeşitli renklerde gelir ancak altın sarısı en değerlisidir. Sağlık üzerindeki olumlu bir etkisi vardır ve sindirim sistemi ile ilgili problemleri düzelmekte, metabolizmayı uyarmakta ve sinirleri güçlendirmektedir. Tılsımınız olarak Topaz varsa, size neşe, gerçek sevgi ve iyi şans getirecektir. Bu taş öz kontrol ve dürüstlük, hakikat ve affetmenin sembolüdür.

12. Turkuaz

Aralık ayında doğan insanlar için değerli taş Turkuaz. Bu mavi-yeşil mücevher kesinlikle harikabir güzelliğe sahiptir ve servet, iyi şans ve mutluluk getirdiği düşünülen en eski koruyucu muskalardan birisidir. Bu taşın en etkileyici özelliği, kullanıcının negatif enerjisini emme ve bilgeliği, huzuru bulma ve evren ile bir bağlantı bulmalarına yardımcı olmak için dönüştürme yeteneğidir.

Bunun dışında birçok kültür Turkuazın, kullanıcının tüm özelliklerini bir üst seviyeye çıkardığına inanıyor. Doğadan gelen bu masmavi cennet armağanı dürüstlük, yaratıcılık, güç ve yenilenme, doğruluk ve başarı anlamına gelir.

Her değerli taşın özellikleri eski zamanlardan beri fark edilmiş ve o zamandan beri doğum günü değerli taşları analiz edilmiş ve geliştirilmiştir. Her doğum günü değerli taşında özel bir şey vardır ve güçlerini yalnızca kullanıcısına açar. Doğum günü taşının senin için en iyi tılsım olduğuna inanıyor musun? Peki senin taşın hangisi?

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,768TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar