Zayıflatan Detoks İçecekleri

0
569

Yaz aylarının en önemli problemi bir çok bayan için çok kilolar yer alıyor. Hem kilo vermek hem de leziz yemek ve içecekler tüketmek isteyen birçok insan ayrıcalıklı tatlar arıyor. Son günlerde diyet yapanlar üzere en popüler ve leziz içecekler ise klasik olanların tersine zayıflatan detoks içecekleri yer alıyor. Detoks içecekleri bir çok meyve ve bitkisel ürünlerin karıştırılması ile sağlanıyor. Detoks vücudumuzdaki sakıncalı toksinlerin dışarı atılması manasına gelmektedir ve kilolardan kurtulmaya destekçi olduğu gibi sağlıklı kalmaya da destek sağlar. Çünkü detoks tamamlamak vücuttaki asit baz dengesini temin eder. Asitler yaşlanmayı hızlandıracağı üzere detoks içecekleri tarifleri arasından birçoğunu uygulayarak hem ayrıcalıklı tatlar test edebilir aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Yağ yakıcı özelliğinden ötürü de fazla tercih edilen detoks içecekleri ile sindirim sisteminizi de düzenleyebilirsiniz.

Zayiflatan detoks içecekleri tarifleri ile hem serinleyin hem kilo verin

Vücudumuzda daima atılması lazım olan sakıncalı toksinler yer alır. Bunların çoğunluğu yemek ve içecekler yardımıyla rahatlıkla dışarı atılır. Kilo verirken damak zevkini de düşünenler için bundan sonra detoks içecekleri olmazsa olmaz oldu. Klasikleşen tatlar yerine ayrıcalıklı içecekler tüketmek isteyenler belirli beslenmenin dışında sebze ve meyvelerden uygulanan detoks içeceklerini tüketiyor. Evde hazırlanabilen ve rahatlıkla uygulanan detoks içecekleri tarifleri ile selülitlerden de kurtulmak mümkün oluyor. Aynı zamanda bağışıklığı da arttıran bu içeceklerin bir çoğunda omega 3 yağı bulunduğundan böbrek ve karaciğerleri de temizlemektedir. D

detoks suyu
Salatalık ve nane yapraklı detoks

Malzemeler: 1 adet limon suyu, 1 avuç kadar yeşil üzüm, 1 avuç nane yaprağı, 1 adet salatalık

Salatalıkları dilimledikten sonra nane yaprakları ve limon suyu ile beraber blenderdan geçirin, peşinden bardağa doldurduğunuz detoks içeceğinizin içerisine buz ilave ederek soğuk biçimde için. Limon zararlı toksinlerin atılmasını sağlarken yağ yakımına da destek sağlar ve sindirimi kolaylaştırır.

Sebze ve meyve detoksu bir arada

Malzemeler: 1 tutar greyfurt, 1 adet armut, 1 adet salatalık, birkaç adet ahududu, bir avuç taze nane.

Bütün malzemeleri doğradıktan sonra arasında soğuk su olan bir sürahiye doldurun ve karışım biçiminde dolapta bekletin. Peşinden isterseniz içerisine misket limondan ilave ederek tüketebilirsiniz. Her gün içmek isteyenler için bu detoks içeceğinin taze olması üzere yeniden gerçekleştirilmesi daha yararlı olmaktadır. Bu detoks ile metabolizmanızı hızlandırabilir ve vücudunuzdan toksinlerin atılmasını temin edebilirsiniz.

Çilek ve biberiyeli detoks

Malzemeler: bir su bardağı çilek, bir avuç biberiye, 2 su bardağı küp şeklinde kesilmiş karpuz parçaları.

Bu malzemeleri bir sürahiye doldurarak karıştırın ve bir saat dek dolapta bekletin. Beklettikten sonra soğuk şekilde tüketebilirsiniz. Çilek detoksu ciltteki renk dengesizliğini giderirken bünyenin su gereksinimini da karşılamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here