Zambak Ve Tütsülerle Bezeli Bir Parfüm

0
679

Aedes de Venustas Iris Nazarena, zambak ve tütsülerle bezeli mistik bir koku.
Butik parfümlerin lüks, kaliteli, zengin ruhunu yansıtan Aedes de Venustas, Iris Nazarena Eau de Parfum’le bu ruhu bir kez daha yaşatıyor. Gizemli ve mistik hislere dokunan bu parfüm, zambak ve tütsülerle bezenmiş. Dünyanın en pahalı aromatik materyalleriyle birleşen parfüm, ilhamını Nazareth Zambağı’ndan alıyor. Nazareth Dağları’nda yetişen bu zambağın esrarengiz güzelliği kahverengi/mor noktalarından yayılıyor. Karl Bradl’ın bu mavimsi mor yaprak damarları kartpostalda keşfetmesiyle parfüme taşınmış ve Aedes de Venustas’ın marka imzasını ortaya çıkarmış.

ALTINDAN PAHALI İÇERİK
Nazarena Zambağı’nın kokusu belki de yok. Çünkü çoğu zambak kokmaz. Aslında zambak çiçek değildir. Onun kokusu bitkinin kökündedir. Zambağın aromatik olarak kokabilmesi için kökünden sökülmeden önce 3 yıl yetişmesi lazım. 3 yıl boyunca kuru olarak bırakılmalı böylelikle kokunun karakteristik özellikleri ortaya çıkıyor: Pudramsı-odunsu-menekşe notası. Sonrasında damıtım gerçekleştiriliyor. Bu noktada yoğun bir emek, işgücü ortaya çıkıyor. Çok nadir bulunan zengin materyallerle birleştirilen Nazarena Zambağı, altından bile pahalı bir içeriğe dönüşüyor.
Ana notalarda, gülün yumuşak dokunuşu, aromatik, ardıç ağacı ve tütsü ile birleşiyor. Serin, yeşil star anasonuyla birleşiyor. Paçuli ve vetiver de kokuyu derinleştiriyor. Son olarak oud ve karanfil ile son dokunuş gerçekleşiyor.

Ana Nota: Zambak, Ambrette, Ardıç ağacı, Star Anason
Kalp Nota: Deri, Oud, Karanfil, Mayıs Gülü
Alt Nota: Tütsü, Odunsu, Musk, Vétiver

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here