Yaz Hazırlığı

0
736

Biyolog-kozmetolog Pervin Bulgak’ın evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel formülleriyle plaj mevsimi için tepeden tırnağa yenilenin.

Pervin Bulgak öneriyor:

Bağışıklık sistemi için
“Öncelikle bağışıklık sisteminizin anlık değişimlerden etkilenmesini önlemelisiniz. Sabahları aç karnına bir bardak ılık su ile birlikte bir yemek kaşığı bal için. Bal doğal bağışıklık güçlendiricidir ve şeker içermediği için kan şekerinin yükselmesine neden olmaz.”

“Kahvaltıda mutlaka yeşilbiber ve maydanoz tüketin. Yeşilbiber yüksek C vitamini içerir. Maydanoz ise tokluk hissi verir ve vücudu toksinlerden korur.”

Daha taze bir cilt için
“Bol su için. Eğer suyun tadını sevmiyorsanız, içine elma, salatalık, limon ya da aromasından hoşlandığınız bir meyve ekleyin. Vücudun suya ihtiyacı vardır ve kahve ya da çay su yerine geçmez.”

“Peeling yapın. Cildinizi ölü ve kurumuş hücrelerden arındırıp, nefes almasını sağlayın. Fakat yüzünüzde sivilce ve akne olan bölümlere asla peeling yapmayın. Bu işlem köklerini aktive eder, bu da sivilcelerin yayılmasına veya büyümesine sebep olur.”

“Çok kuru ya da dermatit problemi olan ciltler peeling uygulamalarını 15 günde bir yapmalılar. Ve mutlaka peeling sonrası yoğun nemlendirme özelliği olan ürünler kullanmalılar. Bir yemek kaşığı Türk kahvesi ve bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ile hazırladığınız karışım ile haftada bir gün banyo öncesi ya da esnasında yumuşak masaj hareketleriyle göz çevresi hariç tüm yüzünüze peeling yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here