10.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 16, 2024

İletişim

Whatsapp Bağlanmıyor 2015

Dünyanın en büyük sosyal msj ağı Whatsapp açılmıyor. Whatsapp neden Bağlanmıyor bunun birkaç sebebi olabilir öncelikle birlikte sorunun nereden kaynaklandığını bulmamız gerekiyor.

Whatsapp ‘a giriş yöntemlerini anlattık.

Öncelikle Whatsapp’a Neden Giremediğinizi Tespit Edin !

1.  Hemen panik yapmadan öncelikle arkadaşlarınıza sorun telefonunuzda herhangi bir şey yapmadan önce çevrenizdeki insanlara sorun onların telefonlarında çalışıyor mu ?

2. Türkiye’nin internet çıkışında sorun olabilir veya bulunduğunuz ilden kaynaklanan veya sizin internet çıkışınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir.

3. Whatsapp’ın kendi alt yapısıyla ilgili bir problem olabilir ve sizinle alakası olmayan bir sebepten dolayı girilmiyor olabilir.

4. Whatsapp Hacker saldırılarına maruz kalmış olabilir ve bu yüzden girilmiyor olabilir.

5. Whatsapp da büyük bir güvenlik açığı tespit edilmiş olabilir ve sorun çözülünceye kadar kapalı kalmasının en güvenlisi olacağına karar verilmiştir.

6. Bir anlık hata olabilir sayfayı tekrardan yüklemeyi deneyin.

7. Bulunduğunuz ortamda Okul veya İş yerinizde Wifi ağında Whatsapp ‘a giriş yasaklanmış olabilir.

Tüm bunları okunuz ama halen düzelmediyse aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.

Neden WhatsApp’a bağlanamıyorum?

Bağlantı sorunları çoğunlukla kolayca belirlenip düzeltilebilinir. Aşağıda WhatsApp’a bağlanamamanın en yaygın nedenlerini ve çözüm yollarından birkaç tanesini listeledik.

WhatsApp’a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun internete bağlı olmamasıdır.

Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için aşağıdakileri kontrol edin:

  1. Mobil operatörünüzden internet veri planına sahip olduğunuza veya Wi-Fi bağlantısından internet erişiminizin olduğundan emin olun.
  2. Telefonuzun güçlü bir sinyalle Wi-Fi veya mobil internete bağlı olduğundan emin olun.
  3. Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz internete bağlıdır!
  4. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Whatsapp’a Hala bağlanamıyorsanız:

Wi-Fi ağınız üzerinden internete bağlanamıyorsanız başka bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışın veya telefonunuzun mobil interneti ile bağlanmayı deneyin. Web sayfası açabiliyorsanız ve internet gerektiren diğer uygulamaları çalıştırabiliyorsanız, ama yine de WhatsApp’a bağlanamıyorsanız bağlantı sorunları hakkında daha fazla bilgi için: Android | BlackBerry |iPhone | Nokia | Windows Phone | BlackBerry 10

Eğer mobil internet bağlantınızdan başka uygulamalara bağlanabilip, WhatsApp’a bağlanamıyorsanız, mobil internet hizmet sağlayıcınız belirli mesajlaşma uygulamalarını kablosuz erişim noktalarından engellemiş olabilir. WhatsApp sadece mobil internet veri paketiniz ile çalışmıyorsa bunu deneyin:

   1. Mobil operatörünüzle iletişime geçip mesajlaşma uygulamalarını çalıştırmak için farklı erişim noktası ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı öğrenin.
   2. Veri ağınızı ve web ayarlarınızı manuel olarak yapılandırma sürecinde size yardımcı olacaklardır.

Eğer genel bağlantı sorununuz çözülmüşse, ama mesaj alımı ve gönderiminde sorun yaşıyorsanız, platformunuza uygun çözümler için burayı okuyun: Android | iPhone |BlackBerry | Nokia | Windows Phone

Whatsapp da ki sorun çözülene kadar aşağıdaki videoyu izleyerek vakit geçirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar