10.1 C
İstanbul
Perşembe, Mart 21, 2024

İletişim

Web Tasarım Eğitimi

Günümüzün en etkili iletişim aracının internet olduğu düşünülürse kişisel yada kurumsal yapıların birer internet sitelerinin olması doğal bir süreçtir çünkü hedeflenen kitleye ulaşmanın süresi son derece önemlidir. İnternette bulunan web sitelerinin amacı bu süreyi çok ama çok kısaltmaktır. İnternet üzerinde kurumsal bir kimlikle yada başka bir amaçla bulunmanın gereği olarak bir internet sitesine sahip olmak gerekir. Web tasarım ifadesini kısaca tanımlayabilmek için şu ifade şeklini kullanmak son derece doğru olacaktır ;

Web tasarımı demek herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması için ulusal ağda yada Uluslar arası bilgisayar ağları ortamında yayınlanan online sistemlerin oluşturulması için geçen süreçte web sitesi ile ilgili olarak yapılan işlemlerdir. Bir internet sitesinin tasarımının iyi olması o site tarafından ziyaretçilerine sunulan bilgilere yada hizmetlere kolayca ulaşılmasını sağlar. Bu bakımdan bir sitenin tasarımı son derece önemlidir. Web tasarımı metin, video, resim gibi görsel ve işitsel araçların oluşturduğu web sitesinin hedef kitlesi tarafından kolayca kullanılabilmesi için yapılan işlemlere karşılık gelir. Bir web sitesinin tasarımının kalitesi o siteye gelen ziyaretçilerin ulaşılması istenen içeriğe zorlanmadan ulaşmasını sağlamaya yönelik olup olmamasını belirler. Örneğin bir web sitesini ziyaret eden kullanıcı ulaşmak istediği içeriğe kolayca erişmek ister. Erişimi zorlaştıran her öğe (reklam yada benzeri içeriklerin olması gibi ) siteye gelen ziyaretçinin daha fazla çaba harcamasına yol açacaktır. Sonuçtada ziyaretçi erişim zorlukları nedeniyle o siteden ayrılır ve benzer içeriğe sahip başka bir siteye ulaşmaya çalışır. Bu durum bir web site tasarımcısı tarafından gerçekleşmesi istenen en son durumdur. Web tasarım eğitimi bu nedenle çok doğru bir zamanda ve çok doğru bir şekilde yapılan tasarım işine karşılık gelir. Bir internet sitesinin tasarımında yapılması gereken işlemin önemini belirtmesi için son derece büyük bir önem taşır.

Web tasarım kursu veren kurumlar bulunmaktadır, kendisini bu konuda geliştirmek isteyen her yaşta insan bu eğitimlerden faydalanabilmektedir.

Web tasarım eğitimi aldığınız yerin kalitesi çok önemlidir. Sektörde deneyimli eğitmenler tarafından kurulan ve sadece bilgisayar eğitimleri veren kurumlardan biri de Sektör Eğitimdir. Alanında uzman eğitmen kadrosu ile onlarca kişiyi yetiştirmiş ve iş sahibi yapmıştır.

Sektör logo

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar