Uzaktan Eğitim Ekibi

0
1611

Hepimizin duymaya alışkın olduğu uzem terimi nedir?

Uzem; bağlı bulundukları okula ait anılan, uzaktan eğitim sistemi ile eğitimine devam eden tüm öğrencilere gereken her türlü işbirliğine hazır olan Uzaktan Eğitim Merkezi anlamına gelmektedir. Bu merkezde bulunan ve uzaktan eğitimi destekleyerek görev alan personellerin geneline de uzem ekibi adı verilmektedir.

Uzem ekibi neler yapar? Öğrenciye neler katar?

Uzem ekibi; uzaktan eğitim sistemine dahil olarak eğitim-öğretim hayatını devam ettiren öğrenenlere, alanları doğrultusunda sağlayabilecekleri tüm yararları sağlamakla mükelleftirler. Birçok öğrenim alanında bulunan uzem ekibi dalları üzerine araştırmalarda bulunarak uzaktan eğitim yazılımları haricinde; öğrenenlere bilimsel ve bilinçsel olarak neler katabileceklerini programlarlar. Daha sonrasında da bunu yürürlüğe sokarlar. Bu sayede örgün eğitime en yakın kalite ve eğitim standartlarında eğitim seçenekleri değerlendirilir.

Uzem ekiplerinin yaptıkları çalışmalar nelerdir?

Ders içeriklerinin hazırlanması ve incelenmesi, uzaktan eğitim programı için videolar çekmek ve yayınlanmasını sağlamak, sanal sınıf yazılımlarının organizasyonlarını yürütmek, uzaktan eğitim alanında proje geliştirmek, öğrencilere ve öğretenlere teknik ve teknolojik destek verilmesi başta olmak üzere uzaktan eğitim alan öğrencilerinin çevrimiçi sınavlarının yürütülmesi, isteyen kuruluşlara yönelik eğitim ve destekleyici birçok toplantı tertip ederek gerçekleştirmesi.

uzaktan-egitim-bolumleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here