‘Ülkeyi Sevmek Gibi Dertleri Yok’

0
738

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ’da iş adamlarına hitap ettiği konuşmasında Hakkari’de yaşanan olayları eleştirdi, “Bunların ülkeyi sevmek diye bir derdi yok” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, Hakkari’de 2 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili “2 gündür Hakkari’yi karıştırıyorlar, bunların ülkeyi sevmek diye bir derdi yok” dedi. Trakya ziyaretine devam eden Erdoğan, Tekirdağ Valiliğinin onuruna verdiği akşam yemeğinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve diğer katılımcılara hitap etti. Terör devam ettiği sürece Güneydoğu’ya yatırımcının gitmeyeceğini ifade eden Erdoğan, “Para, civa gibidir kendisi için hep uygun olan yeri, limanı arar ve oraya kaçar onu oraya kaçırmamak lazım, o güveni, istikrarı temin ettiğinizde işte o zaman Güneydoğu’ya da benim girişimcim gider, teşvikse teşvik” diye konuştu. Erdoğan, hükümet olarak bölgede birçok teşvik verdiklerini aktardı ve “Arazi veriyoruz, vergi muafiyeti, enerji hepsi var, buna rağmen gitmiyor, sebep bu anlattığımız güven, terör bütün bunlar” ifadelerini kullandı.

Hakkari’de son 2 günde yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği olaylara değinen Erdoğan, şöyle devam etti. “Bir yıldır sıkıntı yaşamıyoruz, ama şurada 2 gündür yine Hakkari’yi karıştırmak isteyenler var, karıştırıyorlar. Geliyorlar kamu binalarına saldırıyorlar, özel bir öğrenci pansiyonunu işgal etme girişiminde bulunuyorlar, bunların bir defa ülkeyi sevmek diye bir derdi yok. Şimdi biz Şırnak’ta gittik havalimanı yaptık. Birileri ‘Şırnak’ta havalimanına ne gerek var’ diyebilir. Hayır arkadaş, heryerde yapacağız. Tabi fizibil olacak, biz bunların incelemesini yaptık, fizibil olduğunu gördük.”

Haberin tamamı için:

ntvmscnbc

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here