Türkiye’ye Rusya Karşısında Destek

0
463

Türkiye’nin sınırlarını ihlal eden Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlar içeren kararı imzalamıştı. Bunun ardından Araplar Türk ürünlerine  yönelik  büyük bir destek başlattı. Ayrıca Ukrayna’da bazı milletvekilleri Türkiye Büyükelçiliği’ne yıldız takarak Türkiye’yi kutladılar.

uçakTürkiye ileRusya arasındaki son gelişmelerde sonra Arap dünyası Türkiye ve Türk ürünlerine karşı büyük bir destek başlattı. Destek verenler arasında ünlü Arap gazeteciler ve yazarlarda var. Destek kampanyası kapsamında internet üzerinden  “Müslümanım ve Türkiye’yle dayanışma içindeyim”, “Arap’ım ve Türkiye’yle dayanışma içindeyim”, “Türk ürünlerine destek ol” etiketleri kullanıldı.

Destek kapsamında yapılan paylaşımlarda Türk ürünlerinin  çok kaliteli ve çok ucuz olduğuna vurgu yapıldı.

Rusya ile sorunlar yaşayan Ukrayna’da Türkiye’ye destek verdi. Ukrayna Parlamentosu’ndan 2 milletvekili Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesini Türkiye’nin Büyükelçiliği’ne yıldız takarak kutladı.

ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, İspanya, Litvanya yetkilileri de her ülkenin kendi toprağını koruması gibi Türkiye’nin de kendi hava sahasını işgal etmiş olan Rus savaş uçağını düşürmesinin olağan olduğunu ve bu olaya saygı duyduklarını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here