12.9 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024

İletişim

Trend “Nişanlık Modelleri”

Nişan kararı ciddi bir karardır. Evliliğe giden yolda atılan bir adımdır. Evlilik hazırlıkları için ailelerin karşılıklı verdiği süredir. Her aile her şeyin mükemmel ve usule uygun olmasını ister. Bunun göstergesi olsun diye de pek çok aile kusursuz bir nişan töreninin uygun olacağını düşünürler. Alışverişlere çıkılır tüm eksikler tamamlanır. Bohçalar, tepsiler, pijama takımları, kıyafetler, makyaj malzemeleri, traş takımları alınır. Her şey tek tek süslenir. Hiçbir aile hiçbir masraftan kaçınmaz. Nişan için alınması gerekenlerden biri de nişanlıktır. Gelin adayına nişanlık, damat adayına takım elbise alınır. Bunlara ayakkabılar da eklenir.

Nişanlık seçimi gelin adayının ailelerden bir temsilciyle çıkacağı alışveriş sonrasında yapılır. Nişanlık modelleri içinden gelin adayının gönlüne göre bir model seçilmeye çalışılır. Ancak nişanı evlilik provası olarak görecek olursak eğer nişanlığı da gelinlikle aynı kategoriye sokmak yanlış olmaz. Zaten son zamanlarda nişanlık modelleri de en az gelinlik modelleri kadar çok seçeneğe sahip. Tabi bu kapsamlı modeller de gelin adayının ve ailelerin karar vermede zorluklar çekmesine yol açabilir.

Nişanlık alışverişine çıkıldığında karşılaşılacak pek çok model vardır. Bunlardan bazıları prenses model nişanlıklar, balık model nişanlıklardır. Bu modeller de taşlı, tüllü, straplez, tek omuz, kollu olarak ayrılabilir. Neredeyse düğünle aynı öneme sahip nişan töreni için seçeceğiniz nişanlık vücudunuza uygun olmalıdır.  Bu modeller arasında kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz. Ancak baskı altında hissetmenize gerek yok. Model denemeleri yaparken ailelerin de yardımıyla kendinize en uygun nişanlığı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Nişanlık modelleri gelinliklere göre çok fazla renk seçeneğine sahiptir. Hemen hemen tüm renklerde nişanlık bulabilirsiniz. En sevdiğiniz renkten olan bir nişanlık da seçebilirsiniz, alışveriş sırasında görüp beğendiğiniz renkte bir model de. Seçim size kalmış. Zevkleriniz doğrultusunda, denemeleriniz sonucunda seçeceğiniz model sizi evliliğinizin provası olan nişanınızda oldukça özel hissettirecektir. Damat adayının dili sizi gördüğü anda tutulacaktır. Yeni hayatınıza atacağınız bu önemli adımda hissettiğiniz duygular muhtemelen tarif edilemez, sözcüklere dökülemez olacaktır. Bu tarifsiz duygular ışığında atılan adımla evlilik müessesesine biraz daha yaklaşmış olur çiftler.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar