12.6 C
İstanbul
Salı, Mart 19, 2024

İletişim

Trafik Sigortanızı 1 Tık ile Yaptırın

Trafik Sigortanızı Artık 1 Tık ile zorunlutrafiksigortasi.net ile Yaptırabilirsiniz.Trafiğe çıkan bütün motorlu araçların sigortalanması zorunludur. Zorunlu trafik sigortasında amaç bir kaza olduğunda aracın karşı tarafa vereceği zararı belli bir oranda karşılamasını sağlamaktır. Burada dikkat edilirse aracı işletenin değil, karşı tarafın hasarı karşılanmaktadır. Yani kendi aracının hasarını ödememektedir. Ama araç sahipleri araçlarına da tam koruma sağlamak isterlerse kasko sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Zorunlu trafik sigortası her yıl yenilenmek zorundadır. Sigorta bir yıl süreyle geçerlidir. Trafik sigortası yaptırılmayan veya yenilenmeyen araçlar trafiğe çıkamazlar. Çıksalar bile herhangi bir kontrolde trafikten çekilirler. Zorunlu trafik sigortası teminat ve limitleri Hazine Müsteşarlığınca belirlenmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortasında teminatlar ve limitler tüm şirketlerde aynıdır. Ama fiyat ve ödeme koşulları şirketlere göre farklılık gösterebilir. Eskiden kasko sigortasına göre bir hayli ucuz olan zorunlu trafik sigortası Haziran 2012 den itibaren çok zam gördü. Zorunlu olmasına rağmen trafik sigortası fiyatları neredeyse kasko fiyatlarına yaklaşan bir düzeye geldi. Trafik sigortası ücretleri aracın hangi ilde ve hangi amaçla kullanıldığına göre farklı olarak belirlenmektedir. Sigorta şirketleri belirlenen tavsiye ücretlerden bir miktar aşağı ya da yukarı fiyatlar verebilir. Bu yüzden farklı sigorta şirketlerinden fiyat almalı ve bu fiyatları karşılaştırdıktan sonra zorunlu trafik sigortanızı yaptırmalısınız. Trafik sigortası primlerindeki bu yüksek artış araç sahiplerini çok zor durumda bırakmıştır. Bu yüzden bu zamların kademeli olarak aşağı çekilmesi öngörülmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası Ücretleri illere göre değişiklik göstermektedir. İstanbul trafik sigortası fiyatları da 2013 yılında yüksek oranda zamlanmıştır. 2012 de 34 plakalı bir aracını 305 liraya sigorta yaptıran bir kişi, aynı aracı 2013 de 472 liraya sigorta yaptırabilmiştir. Neredeyse %50 ye yakın bu zamlar araç sahiplerine ağır gelmektedir.

Önemli Not: Merhaba, trafik sigortası ve kasko sigortası fiyatlarını öğrenmek için www.zorunlutrafiksigortasi.net adresinden bilgi alabilirsiniz.

araba

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar