Tom Ford’la Büyülü Bir Çöl Gecesi

0
645

Tom Ford’un Orta Doğu’nun gizemli ve baştan çıkarıcı güzelliğine adadığı yeni parfümü Sahara Noir’la tanışmaya hazır mısınız?

Esra Sevin

ÜSTAD DİYOR Kİ…
Tom Ford “Sahara Noir zengin ve egzotik bir koku; buhurun dinlendirici, ama aynı zamanda uyarıcı notalarını ve bal sarısı rengini içinde barındırıyor,” diyor ve ekliyor; “Orta Doğu kültürü parfümcülük için eşsiz bir kaynak; aynı yoğun duyguları, unutulmaz anları ve lüksü içerisinde bulunduran bir büyüyü çağrıştırıyor. Mesela, bu gizemli parfümün en sıra dışı akoru olan buhur, aynı zamanda yarımadanın en değerli hazinelerinden biri. Sahara Noir ise benim bu eşsiz hazineye getirdiğim kişisel yorum.”

BİNLERCE YILLIK BİR HAZİNE
Odunsu oryantal bir parfüm olan Sahara Noir, kalbinde Orta Doğu’da binlerce yıldır kullanılan buhuru taşıyor. İçindeki reçine ve rahatlatıcı aromaların insanı çok uzaklara götüren, adeta hipnotize eden bir yanı var. Ürdün’den gelen Hint kamışı – sulak bölgelerde yetişen bir çeşit çim- ve efsanevi Pers bahçelerinin değişmez bitkisi levant ise kokuya taze ve tatlı bir zenginlik katıyor.

NOTALARIN BÜYÜSÜ
Parfümün kalbindeki, buhur özü, Laos tarçını, Fas’tan gelen gül özü ve Burma kökenli balmumu, alt notalara doğru indikçe odunsu bir derinlik kazanıyor. Eğer kullandığınız parfümde gizemli bir etki arıyorsanız ve geçtiğiniz yerlerde iz bırakmayı seviyorsanız Sahara Noir doğru seçim. Parfümcülük dünyası son yıllarda daha kişilikli ve sıra dışı parfümlere doğru bir eğilim içinde. Alışıldık olanın dışına çıkan, sınırları zorlayan kokular ön plana çıkıyor ve Tom Ford her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece başarılı. 50 ml, 382 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here