TEOG Çalışmalarınıza Yön Verir

0
1035

TEOG, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’nin kısaltılmış halidir. Sekizinci sınıftaki öğrenciler birinci dönem altı, ikinci dönem 6 olmak üzere toplamda on iki sınav yapılıyor. TEOG Sınavı’na öğrencilerin okullarında eğitimini gördükleri dersler olan Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabancı dil, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sorumlu olurlar.

Öğrenciler aldıkları sınav sonucuna bağlı olarak tercihlerini yapıp lisede eğitim ve öğretim hayatlarına devam ederler.

Öğrencilerden kimisi çalışmak için dershaneleri tercih ederken kimisi kendi imkânları ile sadece manevi destek ile çalışır. Kimileri de dershanenin getirdiği tüm imkânları ayağına getiren dijital eğitim ve öğretim platformlarını tercih eder. Günümüzde bu platformlar hızla artıyor. Normal bir çalışma ortamından farklı olarak sınava girecek öğrencilerin yaş ortalamaları ve ilgi alanları göz önüne alınarak hazırlanıyor. Konu anlatımları, alıştırmalar, testler hikâyeler, oyunlar ve görüntüler ile desteklenerek böylece konular öğrenciler için daha akılda kalıcı hale geliyor. Bu dönemde son derece stresli bir ortamdan geçen öğrenciler için bu dönemi daha keyifli hale getiriliyor. Böylece öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor ve çalışıyor. Okulistik.com’dan sadece öğrenciler değil veliler ve öğretmenler de faydalanabiliyor. Veliler çocuklarını rahatlıkla takip edebilirken, öğretmenler de öğrencilerine aktaracakları konular ile ilgili dokümanlarını, envanterlerini toplayabilirler. Topladıkları eğitim ve öğretim envanterlerinden hem kendileri hem öğrencileri için faydalanabilirler. Öğrenciler bu platform sayesinde Türkiye genelinde kendi seviyesindeki öğrenciler ile ölçme ve değerlendirme sınavlarına girip seviyelerini ölçebiliyorlar. Buradan çıkacak sonuca göre de çalışmalarına yön verebilirler.

Bu platformda uygulanan sınavlara göre ilerleme kaydedip kaydetmediklerini takip edebilir, bu takibe göre de kendilerini sık sık takip etme imkânı bulup kendilerini ölçebilirler.

Öğrenciler, veliler ya da öğretmenler Okulistik.com’a gelerek ihtiyaçlarına göre faydalanabildikleri gibi öğrenciler TEOG Puan Hesaplama Robotundan öğrencinin çözdüğü sınavların sonucu TEOG puanına göre hesaplanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here