Stor Perde ve Çeşitleri

0
1286

Perde seçimi, evimizin en son aşamasını oluşturmaktadır. Öncelikle evin odalarına eşyalar yerleştirilir. Evin oturma grubu, koltuk, kanepe, yemek odası, yatak odası gibi tüm mobilya modellei perde seçiminde etkendir. Perdeler iki kısıma ayrılmaktadır. Klasik kumaş perdeler ve stor perdeler. Size bugün stor perde ve çeşitlerini tanıtacağız.

Stor perde, bir diğer adıyla mekanik perde olarak da geçmektedir. Bu perde çeşitleri genelde kumaşlı perdelerin altında güneşlik olarak kullanılmaktadır. Fakat tekli olarak da kullanalabilir. Stor perdelerin çeşidi çok fazla bulunmaktadır. İstediğiniz renkte ve desende stor perdeyi evinizde uygulayabilirsiniz. Böylelikle evinizin dekorasyonuna uygun stor perdeyi bulabilirsiniz. Stor perdenin modelleri çok fazladır. Bunladan bir kaçı şöyledir:

Zebra Stor Perde:

Geniş çizgili deseninden dolayı zebra perde olarak bilinmektedir. Desenli zebra perdenin kullanımı kolaydır. Evinizin içinde şık durur. Günümüzde çok fazla kullanılan stor perde çeşitlerindendir.

Katlamalı Stor Perde:

Katlamalı perde bir diğer stor perde modelidir. Çubuklu ve çubuksuz olarak iki çeşidi vardır. Ve kullanışı itibari ile kat kat toplanarak kullanılmaktadır. Katlama perdeler, her türlü kumaştan üretilmektedir. Bu yüzden evinizin dekorasyonuna uygun katlamalı perdeyi alabilirsiniz.

Jaluzi Stor Perde:

Jaluzi perdenin çeşitleri vardır. Evinizin dekorasyonuna göre ahşap slaytlı jaluzi perde, aluminyum jaluzili perde kullanabilirsiniz. Jaluzi perdelerin özelliği slayt şeklinde hareket eden bantlardan oluşmaktadır. Perdeyi hareket ettirmek için kullandığınızda sessiz bir şekilde perde açılır ve kapanır. Jaluzi perdelerin en önemli özelliği ise perdeyi kapattığınızda içerisini kesinlikle göstermemesidir.

Dikey Stor Perde:

Dikey perdeler, genelde büro ve iş yerlerinde kullanılır. Kumaştan ve PVC’den üretilmektedir. PVC modeli daha kullanışlı olup, ışığı yönlendirebilme imkanı sunmaktadır.

Karartma Stor Perde:

Karartma stor perde, yatak odası ve dinlenme odasında kullanılmaktadır. Karatma stor perde kapandığında güneşi tamamen engeller. Bunu da perde içinde bulunan PVC kaplama sayesinde sağlamaktadır.

Güneş Kırıcı Stor Perde:

Doğa manzaralı yerlerde, çok güneş alan, ev ve iş yerleri için uygundur. Güneş kırıcı stor perde ile manzaranızı bölmeden, güneşten korunabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna uyabilecek bir çok renk seçenekleri de vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here