Şöhret Yönetimi

0
608

Ülkemizde kamera karşısında olan yüzler yoğun bir şekilde takip altına alınıyor. Bu konuda baskı ve sıkıştırılma noktasına gelen oyuncuların ne durumlarla karşılaştığını az çok hepimiz biliyoruz. Bu konuda sektörde uzun yıllardır yer alan Tümay Özokur sinema ve televizyon dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor.

şöh

Başlangıçta oyunculuk atölyeleri ile başlayan süreç ilerleyen zamanlar yoğun bir iş akışına sahip oyunculuğa kadar uzayabilir. Bu süreci analiz eden Tümay Özokur oyunculara bu konuda destek vermek istediğini anlıyor. Bu durumu oyunculuğun kendini geliştirme ve sürekli yenilenme perspektifi ile oyuncuların kariyer ve şöhret yönetimi anlayışını ortaya çıkararak destek vermeyi düşünüyor. Süreçte yer alan oyuncu kariyerinde sağlam adımlar atması için deneyimli ve işini bilen bir ekiple beraber bir takım ruhu ile hareket ederek farklı bir yapı ortaya koyuyor. Modernleşen toplumlarda da yoğun yaşanan sosyal bunalımlara oyuncuların da yoğun bir şekilde her alanda etkilendikleri bir gerçektir. Oyuncular aldığı eğitim süreçlerinde sonra hayatı içselleştiren bir noktada yer alırlar. Bu nokta Tümay Özokur ve ekibinden destek alacak olan oyunculara proje noktasında değerlendirme, sosyal medya, web hizmeti, basın ve halkla ilişkiler, kişisel gelişim, moda tasarımları, yetenekleri geliştirme konusunda çok fazla alanda aktarım yapılacaktır. Yurtdışında şöhret yönetimi için ayrı bir kategori varken küreselleşen dünyada Türkiye’de de bu noktanın oluşması gerekmektedir. Oyuncular şöhret yönetimi algısıyla daha sağlıklı kararlar verip takım ruhu ile birlikte kariyerinde daha üst noktalara ulaşabilirler. Şöhret yönetimi herkese aynı şekilde uygulanmamaktadır. Öncelikle oyuncunun kişiliğine göre birkaç test yapıldıktan sonra hangi noktalarda yardım edilerek daha ileriye ivme alabilir düşüncesiyle şöhret yönetimi algısı birleştirilir. Oyuncular kariyerlerine yönelik hedef ve beklentilerini şöhret yönetimi eğitimi içinde olan arkadaşlar ile paylaşmalıdır. Bu konuda profesyonel olan kişilerle fikir alışverişi yapılarak sonuçları hangi yönde olacağı öngörülebilir. Aklınıza yaşam koçları gelmiş olmalıdır. Ama yaşam koçları sadece kişisel gelişim noktasında yardımcı olur. Oyunculuk çizgisinde on beş senedir yer alan Tümay Özokur ve bu konuda ihtisas yapan bir psikoterapist eşliğinde yaşam koçluğundan farklı olarak şöhret yönetimi sizin kişisel noktalarınıza yavaş temaslarla önemli olan oyunculuk performansınızın düşmemesini söyleyerek destek verebilirler.

 

Bir oyuncunun kariyerinde yükselmesi ve şöhret olması önemlidir. Hayatta başarının bize getirileri mevcuttur. Oyunculuk sektöründe bu şöhret olarak lanse edilmektedir. Ama bu şöhretin saygın ve kalıcı olması için düzgün bir rehberlik eşliğinde hareket edilmezse; şöhret kayıp gider. Oyunculuğunuz ve kişiliğiniz de o şöhretler beraber akabilir. Tümay Özokur Kariyer ve Şöhret Yönetimi ile böyle bir sonuç sizi beklemez. Profesyonel ekibimizin yaptığı yerinde müdahaleler ile size her konuda destek olmaya çalışmak isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here