4.4 C
İstanbul
Cuma, Mart 22, 2024

İletişim

Seo Merkezi

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte büyüyen pazarlardan birisi de hiç şüphesiz soysal medyadır. Sosyal medya seo açısından büyük önem arz etmektedir. Günümüzde Facebook’ a kayıtlı 800 milyondan fazla kullanıcı bulunurken Twitter’ a kayıtlı 200 milyondan fazla kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların tamamı seo yönünden potansiyel bir ziyaretçidir.

Bu rakamlar hiç de göz ardı edemeyeceğimiz mertebelerde bulunmakta ve dünya genelinde Türkiye en çok Facebook kullanan 3′ üncü ülke konumunda bulunmaktadır. Sadece Facebook ve Twitter’ da bu kadar kayıtlı kullanıcı varken Linkedln, YouTube, Digg, Delicious gibi diğer sosyal paylaşım sitelerini de göz önüne aldığımızda ulaşabileceğimiz potansiyel ziyaretçi rakamlarımız hiç de hafife alınmayacak kadar yüksek değerlere ulaşabilecektir. Seo yapılandırması sırasında bu sitelerden de faydalanmanızı öneriyoruz.

Önümüzde bu kadar kuvvetli bir reklam ağı ve sosyal paylaşım alanı bulunurken, seo açısından sosyal medyadan nasıl faydalanabileceğimize değinmeden geçmek olmazdı. Öncelikle, eğer sitenizin sosyal Facebook, Google+ ya da Twitter gibi sosyal medyanın öncü sitelerinde bir kaydı yoksa bir an önce oluşturmanızı öneririm.

Ücretsiz olarak kendi çabalarınız ve ziyaretçilerinizin paylaşımlarıyla sitenize gelen trafiği arttırabileceğiniz gibi Facebook tarafından sunulan ücretli reklamlardan da bütçeniz dahilinde faydalanmanız mümkündür. http://www.facebook.com/advertising/ adresinden ulaşabileceğiniz Facebook reklamları sayfası ile bütçenize uygun bir reklam oluşturmanız ve pek çok kullanıcıya ulaşmanız mümkündür.

Facebookla Sponsorlu Haberler ve Facebook reklamları olmak üzere iki farklı kategoride reklam yayınlamanız mümkündür. Sistem size reklamını önizlemenizi sağlayacak ve bir sonraki adımda seçeceğiniz hedef kitlenize ait yaş bilgileri, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre tahmini hedef kitle sayısını sunacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda da bir ücretlendirme söz konusu olacaktır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar