Seo Merkezi

0
992

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte büyüyen pazarlardan birisi de hiç şüphesiz soysal medyadır. Sosyal medya seo açısından büyük önem arz etmektedir. Günümüzde Facebook’ a kayıtlı 800 milyondan fazla kullanıcı bulunurken Twitter’ a kayıtlı 200 milyondan fazla kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların tamamı seo yönünden potansiyel bir ziyaretçidir.

Bu rakamlar hiç de göz ardı edemeyeceğimiz mertebelerde bulunmakta ve dünya genelinde Türkiye en çok Facebook kullanan 3′ üncü ülke konumunda bulunmaktadır. Sadece Facebook ve Twitter’ da bu kadar kayıtlı kullanıcı varken Linkedln, YouTube, Digg, Delicious gibi diğer sosyal paylaşım sitelerini de göz önüne aldığımızda ulaşabileceğimiz potansiyel ziyaretçi rakamlarımız hiç de hafife alınmayacak kadar yüksek değerlere ulaşabilecektir. Seo yapılandırması sırasında bu sitelerden de faydalanmanızı öneriyoruz.

Önümüzde bu kadar kuvvetli bir ve sosyal paylaşım alanı bulunurken, seo açısından sosyal medyadan nasıl faydalanabileceğimize değinmeden geçmek olmazdı. Öncelikle, eğer sitenizin sosyal Facebook, Google+ ya da Twitter gibi sosyal medyanın öncü sitelerinde bir kaydı yoksa bir an önce oluşturmanızı öneririm.

Ücretsiz olarak kendi çabalarınız ve ziyaretçilerinizin paylaşımlarıyla sitenize gelen trafiği arttırabileceğiniz gibi Facebook tarafından sunulan ücretli reklamlardan da bütçeniz dahilinde faydalanmanız mümkündür. http://www.facebook.com/advertising/ adresinden ulaşabileceğiniz sayfası ile bütçenize uygun bir reklam oluşturmanız ve pek çok kullanıcıya ulaşmanız mümkündür.

Facebookla Sponsorlu Haberler ve Facebook reklamları olmak üzere iki farklı kategoride reklam yayınlamanız mümkündür. Sistem size reklamını önizlemenizi sağlayacak ve bir sonraki adımda seçeceğiniz hedef kitlenize ait yaş bilgileri, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre tahmini hedef kitle sayısını sunacaktır. Bu bilgiler doğrultusunda da bir ücretlendirme söz konusu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here