Sağlıklı ve Güvenli Çalışabilmenin Tek Adresi : Yönetim Akademi

0
529

Son zamanlarda malesef önüne geçemediğimiz maden kazaları oluyor.

Son zamanlarda artan maden kazalarından birçok can kaybı yaşandı. Tarih 13 Mayıs 2014’te Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlanmıştı. Tam 301 işçi hayatını kaybetmişti ve koca Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en çok can kaybı ile sonuçlanan iş ve madencilik kazası olmuştu. Maden ocağında, patlamaya elektrikli ekipmanların sebep olduğundan bahsedilmişti.

Ve son 28 Ekim’de Karaman’ın Erdek ilçesinde meydana gelen maden kazası. Su baskını nedeniyle çöken maden’de çalışan 30 işçiden 12’si kurtarıldı. Geriye kalan 18 işçiden hala bir sonuç alınamadı.

İş kazaları iş sağlığı ve güvenliği acısından önlem alınması gereken çok önemli bir etken. Bu kazalara önlem almak için çok iyi maden analizi yapmamız gerekir. Eğer bu faciaların önüne geçilmek isteniyorsa çok güvenli önlemler ve eğitimler alınmalı. Yonetimakademi.com son derece profesyonel eğitim ve  danışmanlık çözümleri sunuyor. İç tetkik ve raporlama, uygunsuzlukların giderilmesi çalışmaları, resmi yazışmalar ve periyodik bilgilendirmeler vs eğitimler mevcut.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here