10.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 16, 2024

İletişim

Saç Sorunlarına Pratik Çözümler

Saçlarınıza iltifat almıyorsanız biraz saç bakımı tavsiyesine ihtiyacınız olabilir. İşte saç sorunlarına pratik çözümler.

İnce, kuru ve yıpranmış saç telleriniz varsa…
Saçınızın güçlenmesi için B vitamini, güneşin etkilerini minimuma indirmek için E vitamini, nem için avokado yağı ve hindistancevizi yağı içeren ürünler kullanın.

Saçınızın volümü azsa…
Saçınız düz, donuk ve sıkıcı bir görünüm aldıysa, harekete geçme zamanıdır! Volümünü yitirmiş bir saç, yüzünüzü çevrelemekten, doğal ve güzel görünümünüzün altını çizmekten uzaktır.

Saç renginiz ten renginizle aynıysa…
Bu durumu saçınıza açık tonlar katarak değiştirebilirsiniz. Saçınız kontrast bir tonla daha gür görünecektir.

Saç uçlarınız çalı süpürgesini andırmaya başladıysa…
Saç uçlarındaki ciddi kırılmaların sebebi kuruluktur. Saçınıza tekrar hayata döndürecek iki şey var; derin etkili nem bakımı ve elbette kesim!

Saçınızı her zaman atkuyruğu yapıyorsanız…
Ara sıra atkuyruğu yapmak iyidir, ama her zaman yapmak sıkıcıdır! Bu, saçlarınızın iyi gözükmediğinin bir göstergesidir. Saç modelinizi değiştirmeli, kakül ve kat gibi detaylarla saçınıza hareket katmalısınız.

Saçınıza iltifat almıyorsanız…
Yakın dostlarınız ya da aileniz saçlarınızla ilgili hiçbir şey söylemiyorlarsa, artık büyük bir değişikliğin zamanı gelmiş demektir. Bir saç uzmanına danışarak, özel bakım yaptırmalı ve uzmanın seçtiği ürünleri kullanmalısınız.

Bir türlü istediğiniz rengi tutturamıyorsanız…
Saçınıza uygulanacak herhangi bir boya, saçınızın koyuluğuna ya da açıklığına bağlı olarak, belirlenen renkten çok daha farklı bir tona bürünebilir. Gerek koyultma, gerekse açma işleminde, istediğiniz tona aşamalı olarak geçmeniz yerinde olur. Uygulanacak ton ile saç renginiz arasında en fazla bir veya iki ton fark olmalı. Saçınız kahverengi ise daha açık ya da daha koyu bir kahverengi tonunu uygulayabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar