6.5 C
İstanbul
Cuma, Mart 22, 2024

İletişim

Poliüretan Enjeksiyon Betonarme Onarımlarında Son Teknoloji

Ülkemizde binalar, konutlar, iş yerleri hep eski yapılardan oluşmaktadır. Son zamanlarda kentsel dönüşüm projeleri başlamış olsa da ülkemiz eski yapılar üzerine kuruludur. Durum böyle olunca eski betonarme yapılarda bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorunlardan en büyüğü ve en önemlisi binalarda oluşan çatlaktır. Bu çatlaklar zamanla su sızıntısı yaparak binayı içten çürütmekte ve çökmelere, yıkılmalara ve binaların çürümesine sebep olmaktadır. İşte bu aşamada poliüretan enjeksiyonun önemi ortaya çıkmaktadır.

Poliüretan enjeksiyon teknolojisi sadece binalarda değil, yer altı yerleşimlerinde, yüzme havuzlarında, asansör boşluklarında da uygulanan bir teknolojidir. Kısaca bu teknolojiden bahsetmek gerekirse; bu sistem uygulanmaya başlanmadan önce binaların iç kısımlarında, ulaşılamayan yerlerde oluşan çatlaklar ne yazık ki giderilemiyordu. Ancak geçici yöntemler uygulanıyor, yüzeye çıkması engellenip, içten sızıntının devam etmesi engellenemiyordu. Sadece görünürde yaşanılan bir sıkıntı olmuyordu. Poliüretan enjeksiyonun önemi de tam bu noktada ortaya çıkmaktadır. Bu yöntemle binalarda oluşan çatlaklara poliüretan enjekte edilerek sızıntının karşı tarafa geçmesi engelleniyor ve binalarda oluşan en derin çatlaklar bile bu yöntemle kapatılıyor.

Poliüretan enjeksiyon ile binalarınız çürümeden, elerinizde hiçbir sızıntı olmadan güvenle oturabilirsiniz. Artık su sızıyor, çatlak kapatılamıyor, çatlağa ulaşılamıyor, defalarca yaptırdık ama düzelmedi gibi problemler yaşamayacaksınız. Kökten çözüm ile sağlam binalarda güvenle oturabilirsiniz.

Kaynak : www.poliuretanenjeksiyon.gen.tr

Poliuretan Enjeksiyon

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar