Oyunlar Hem Eğitici Hem de Öğreticidir

0
1205

Çocuklar etrafında gördükleri her şeyi taklit eder.Erkekler genellikle rol modeli olarak babalarını alırken kız çocuklar da annelerini model alır. Anneyi yemek yaparken gören kız çocuğu ister istemez ona özenir ve onunla birlikte yemek yapmak ister.Buna uygun araç gereçlerin küçük bir çocuğun bilgi ve yeteneklerine uygun olup olmadığı deneyerek görebiliriz.Çocuklar için üretilen plastik oyun setlerinin çoğu Sağlık Bakanlığı tarafından zararlı içerik barındırdığı gerekçesiyle yasaklanmıştır. Ayrıca zararlı madde barındırmayanlar da çocukların isteklerini çok fazla karşılayamamaktadır.Her zaman farklılık isteyen ve  her geçen gün daha fazla genişleyen günümüz çocuklarına daha orjinal ve  yararlı oyunlar üretme ihtiyacının sonucu olarak küçük flash oyunlar üretilmiştir.
Yemek yapma oyunlarıoyun sitelerinde genellikle küçük kız çocukları tarafından çok tercih edilmektedir. Bu oyunda çocuklar bir çok seçenek arasından istedikleri yemeği yapabilirler. Örneğin baklava yapmak isteyen bir çocuk başlangıç olarak malzemeleri yerlerinden çıkarmaktadır. Tezgah üstüne yerleştirilen malzemelerle düzenli bir şekilde baklava yapmaya başlayan çocuk hamurun sürekli karıştırılacağı gibi küçük ayrıntıları da bu oyun sayesinde öğrenmektedir.

Yemek yapma oyunu oynayan bir çocuk o çok istediği annesine benzeme hayalini gerçekleştirirken bir yandan da iyi bir aşçı ve güzel bir hobi sahibi olma yolunda ilerlemektedir.Çocuklar bu şekilde daha hızlı yemek yapmasını öğreniyorlar. Yemek oyunları bu yüzden faydalı flash oyunlar arasında önemli bir yere sahiptir. Sizde çocuğunuzun güvenli bir şekilde oyun oynamasını istiyorsanız bu tarz oyun sitelerini tercih etmelisiniz.Bu oyunların rakipsiz sitesi http://www.yemekyapmaoyunlarioynaa.com/ sitesi yeterli içerik barındırmaktadır.Denemeye ne dersiniz!!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here