Ölümün En Acı Hali

0
1061

Konya’nın Ereğli İlçesinde 40 günlük bebek evinde donarak feci halde can verdi.

Konya’nın Ereğli ilçesine kayıtlı Maviş Eşme adlı bir bayanın daha 40 günlük olan ve nüfusa bile kayıt ettirilemeyen Ayaz adlı bebeği donarak can verdi. Gece emzirmek için çocuğunun yanına giden anne Ayaz bebeği hareketsiz buldu. Camların kırık ve naylonla kaplı olduğu evde soğuğa dayanamayan minik yürek hayata gözlerini yumdu.

Tek odalı kerpiç evin camlarının kırık olması nedeniyle camları naylonla kapatan, eşi askerde olan kadın, şok bir gece yaşadı. 2 çocuk annesi Maviş Eşme gece 3:30 sıralarında uyanıp çocuğunu emzirmeye gitti ve hazin bir tablo ile karşılaştı. Devletten herhangi bir yardım almayan Eşme geçimini kağıt toplayarak sağlıyordu. Evinin kirasını,aynı işi yapan üst kat komşusu Şevket Yazıcı karşılıyordu. Zor şartlarda yaşamını sürdüren ailenin 40 günlük bireyi zatürreye yakalanarak hayatını kaybetti. Gece geç saatlerde genç kadının çığlığına koşan ilk kişi üst komşusu Şevket Yazıcı oldu. Olay yerine gittiğinde ölen bebeği gören Yazıcı, ölüm nedenini şu sözleriyle anlattı:

Maviş Eşme’nin kocası askerde. Bizlerin yardımıyla geçiniyor. Gördüğünüz gibi kaldığımız evlerin çoğunun camı kırık. Üst katta ben 150 lira kira veriyorum. Maviş Eşme ile üvey kardeşi ve eniştesini kaldığı birince kat için de 140 lira kira veriyorlar. Maviş’in kirasını eniştesi karşılıyor. İş veren yok, okur yazarımız yok. Evimizde kömür yok. Devlet yardım elini uzatmıyor.’

Haberin devamı için:

mynet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here