Okullar Ne Zaman Açılacak

0
617

Okullar hangi zamanda açılacak sorusunun yanıtı ile ilgili ortaya atılan iddialar toplumsal medyayı salladı. Darbe girişimi sebebiyle okulların geç açılacağı söylentilerine milli eğitim bakanlığı’ndan açıklama geldi. Başbakan binali yıldırım da katıldığı canlı yayında bu iddiaların aslı astarı olmayan bulunduğunu, okulların tanımlanan tarihte bir diğer deyişle 19 eylül 2016 tarihinden açılacağını belirtti.

Binali yıldırım, cnn türk’teki gündem özel programında çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Başbakan binali yıldırım okulların açılma tarihsel ile alakalı şekilde “okul açılma tarihinde ise erteleme ihtimali söz konusu değil, okullar vaktinde açılacak.” diye ifade etti.

Milli eğitim bakanliği’ndan açiklama!

Meb de icra ettiği açıklamada, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin hakikati yansıtmadığını eğitim tedris senesinin 19.09.2016 tarihinde başlamış olacağı bildirdi.

Ulusal eğitim göz atanlığı (meb) icra ettiği yazılı açıklamada, 2016-2017 eğitim tedris senesinin 3 ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik haberlerin spekülatif haberler bulunduğunu ifade ederek, “bugün birtakım basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Mevzubahis haberler hakikati yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha evvel eğitim öğretim yılı iş takviminde açıklanmış olduğu vb. Eğitim tedris senesi 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla alakalı her çeşitli resmi açıklama, ilan ve haber müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun haricinde uygulanan açıklamalara saygınlık edilmemesini rica ederiz” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here