Nasrettin Hoca Kimdir ?

0
948

Nasrettin Hoca Kimdir?

Nasrettin hoca günümüzde fıkralarıyla tanınan bir ortaçağ düşünürü ve din adamıdır. Nasrettin hoca Sivrihisar’da 1400’lü yıllarda dünyaya geldiği düşünülmektedir. Doğum tarihi için kesin bilgiler elde değildir. Döneminin gezgini Evliya Celebi Nasrettin hoca hakkında dönemin en büyük bilgini ve din adamı olduğunu söyler. Nasrettin hoca hayatını Akşehir de kadı olarak geçirmiş ve hazır cevaplılığı ile ün kazanmıştır. Nasrettin hoca fıkra türünün ilk temsilcilerindendir. Nasrettin hoca güldürürken düşündüren sözleri ile insanlara doğru yolu gösterir ve iyiliği aşılamaya çalışır.

Yavuz İncedal Kimdir?

Yavuz İncedal kendisini futbola adamış, Türkiye’deki futbolu geliştirebilmek için çalışan, alt yapılarda yeni oyuncular yetiştiren futbolcu ve bir teknik adamdır. Futbol hayatına Elezığsporun alt yapısında başlayan Yavuz İncedal kariyerine Konyaspor ve Ereğlispor’da devam etmiştir. Kariyerinin çoğunluğunu 2.lig ve 3.ligde geçirmiştir. Futbolculuğu bıraktıktan sonra İngiltere’ye giderek teknik direktörlük eğitimi almıştır. Gerekli sertifikaları aldıktan sonra hayatına teknik adam olarak devam eden İncedal şu anda Gümüşhanesporun başarı için çalışmalar yapıyor.

EFT Nedir?

EFT ‘nin açılımı Elektronik Fon Transferidir. EFT ile banka gişeleri arka planda kalmış mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan kolayca para transferi yapılabilir konuma gelmiştir.

EFT ne işe yarar?

EFT kolayca internet bankacılığından ya da mobil cihazlarınızdan başka banka hesabına para göndermenize yarayan bir para transfer sistemidir. Bankaların EFT’ye uyguladıkları işlem ücreti değişmektedir. EFT ve havale arasındaki fark ise havale 7/24 yapılabilir ve aynı bankadan hesaplar arasında kullanılırlar. EFT ise başka banka hesaplarına Resmi iş günlerinde para transfer etmek İçin kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here