Mecidiyeköy Benim Dedi Dava Açtı

0
484

Fransız mimar Pierre Michel Pastellas  Mecidiyeköy benim diyerek Karayolları Genel Müdürlüğü’ne araziyi bedel ödemeden kamulaştırdığı için dava açtı.

Mimar Pierre Michel Pastellas, Mecidiyeköy Meydanı’nın babasından kaldığını iddia ederek ilçe merkezde yer alan 2.664 metrekare arazinin kamulaştırma bedelini almak için dava açtı. İçerisinde Şişli Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra 3 katlı kagir depo, un fabrikası, atölye ve elektrik trafo binası bulunmakta. Bu arazinin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından istimlak edildiğini söyleyen mimar dava açtı.

Dava dilekçesinde bu arazinin babası ölünce annesine, annesi ölünce ise kendisine kaldığını belirtmiştir. Ayrıca bu arazi için bedel tespiti yapılıp hakkının ödenmesini istiyor.

Mahkeme de Karayolları Genel müdürlüğüne yazı yazarak mahkemenin bilgilendirmesini istemiştir. Gelecek bu yazının ardından mahkemenin kararını vermesi bekleniyor.

Fransız mimar Pierre’nin Paris ve Newyork’ta mimar ofisleri bulunmakta ve Pierre milyon dolarlık işlerin altına imza atmaktadır.mecidiyekoy-un-babasindan-kaldigini-iddia-eden-7937113_x_463_o

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here