Madonna’nın Hacker Belalısı Yakalandı

1
434

Madonna başta olmak üzere çok sayıda müzisyenin henüz piyasaya çıkmamış albümlerini internete sızdıran hacker yakalandı. Madonna, adı açıklanmayan İsrailli hacker’ın yakalanması sonrası, yetkililere teşekkür etti.

İsrail polisi, Madonna ve adı açıklanmayan birkaç ünlü pop yıldızının bilgisayarlarına izinsiz girerek piyasaya çıkmamış şarkıları çalıp, internette satan İsrailliyi yakaladı. Yakalanan 39 yaşındaki hacker’ın kimliği açıklanmadı. İsrail polisi, şahsın bilgisayar korsanlığı yasadışı ticarî mal bulundurmaktan şüpheli olduğunu açıkladı. Hacker’ın yakalandığı yerde yapılan araştırmada, şüphelinin çok sayıda bilgisayara yasadışı giriş yaparak, uluslararası sanatçının yayınlanmamış demolarını ve şarkılarını çaldığı ve bunları internet üzerinden sattığı tespit edildi. Madonna ise Facebook hesabından yaptığı açıklamada, hacker’ın yakalanmasına yardımcı olanlara teşekkür ederek, hack’lenmesinden dolayı çok yaralayıcı ve yıkıcı bir süreç geçirdiğini ifade etti. “Şarkılarımın internete sızdırılmasıyla ilgili doğru istihbarat sağlayan hayranlarıma çok müteşekkirim” diyen Madonna, her vatandaş gibi kendisinin de özel hayatının gizliliği hakkı bulunduğunu söyledi.

EYLEM ÖNCEDEN PLANLANMIŞ

Madonna’nın menejeri Guy Oseary ise hacklenmelerinin, Madonna’nın Aralık 2014’de çıkan Rebel Heart albümüne yönelik bir tahrip girişimi olduğunu belirterek, bu eylemin aylar öncesinden planlanmış olabileceğini söyledi. Madonna’nın hacker’ının yakalanmasına ilişkin ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. İsrailli bir özel araştırma şirketinin sahibi olan Asher Wizman, sızıntının İsrail ile bağlantılı olduğuna ilişkin söylentilerin ortaya çıkmasından sonra birkaç hafta önce Madonna’nın ekibiyle temas kurduklarını açıkladı. Wizman, araştırma ekibinin ABD’ye giderek, Madonna’nın evi ve stüdyosundaki bilgisayarlarda araştırma yaptığını ve İsrail’deki bir bilgisayardan giriş yapıldığını tespit etiklerini bildirdi. Giriş yapılan bilgisayarı takip ederek hacker’a ulaştıklarını belirten Wizman, yeteri kadar delil topladıklarında polisi aradıklarını ve hacker’ı yakalattıklarını açıkladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here