9.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 18, 2024

İletişim

Kredi Kartı Sahipleri Dikkat

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kredi kartı sınırlamalarına yönelik yeni yasa tasarısı 15 gün içinde yürürlüğe giriyor. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), yeni düzenlemede bu tarihten önceki harcamalar, yasaya dahil olmayacak. BDDK, düzenlemeden önce alınmış ya da yeni yapılandırılmış ihtiyaç kredilerini de kapsamayacak. BDDK’ nın çıkaracağı yasa yürürlüğe gireceği dönemde uzun vadeli tüketici kredisi alanlar ile kredi kartı taksitlerini uzun vadeye yayanlar sınırlamalardan etkilenmeyecek. BDDK Başkanı Mukim Öztekin düzenlemenin en geç 15 güç içinde yürürlüğe girmesinin planlandığını söyledi.

BDDK düzenleme taslağının önceden yayınlanmasını fırsata çevirmeye başlayan beyaz eşya, mobilyacı ve otomobilciler düzenlemedeki vade ve sermaye sınırlamalarını tüketicilere anlatıp satışlarını artırmaya çalışıyor. Düzenleme yayınlanmadan önce otomobil alacak vatandaşlar ödemenin tamamı için taşıt kredisi kullanabiliyor. Dü­zen­le­me­nin ya­yın­lan­dı­ğı gün ay­nı oto­mo­bil için yalnızca yüzde 70 kredi kullanılırken yüzde 30’luk bedelin alıcıların cebinden ödenmesi gerekecek.

Haberin tamamı için:

posta

 

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar