9.6 C
İstanbul
Pazar, Mart 3, 2024

İletişim

Kpss Hazırlık Siteniz

Kamu Personel Seçme Sınavı yani kpss ile kamu memuru olmak isteyen adaylar çok fazladır. Bu adaylar ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları olmak üzere üç farklı kpss alanından sınava girmektedirler.

Kpss ortaöğretime giren lise mezunları ya da lise dördüncü sınıf öğrencileri kpss’ye Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık derslerinin yer aldığı genel yetenek ve genel kültür alanından sınava girmektedirler. Kpss ortaöğretim adayları kpss’den en az 85 puan almalıdırlar; çünkü geçmiş yıllara baktığımızda kpss ortaöğretim taban puanları ilk atamalarda 85-95 puan arası olurken diğer atamalarda az bir oranda düşmektedir.

Kpss önlisansa girecek meslek yüksek okulu mezunları ya da ikinci sınıf öğrencileri de kpss ortaöğretim adayları gibi matematik, türkçe, coğrafya, vatandaşlık ve tarih derslerinden sınava girerler.Kpss önlisans adaylarının şansları kpss ortaöğretim adaylarına oranla biraz daha şanslıdırlar çünkü onların taban puanları 70-75 puana kadar düşmektedir. Bu sebeple kpss önlisans da 85 puan alan bir aday büyük bir şans yakalamaktadır.

Kpss lisans mezunları ise kpss öğretmenlik, kpss-a ve kpss-b olmak üzere sınava girerler. Kpss öğretmenliğe giren eğitim fakültesi mezunları ya da dördüncü sınıf öğrencileri mezun oldukları bölüme göre oluşturulan taban puanlarına göre atanmaktadırlar. Kpss öğretmenlik adayları eğitim bilimleri ve genel yetenek ve genel kültür derslerinden sorumludurlar. Kpss-a alanından sınava girenler ise genel yetenek ve genel kültür ile alanlarından ek olarak sınavlara girmektedirler. Kpss-b adayları ise sadece genel yetenek ve genel kültürden sınava girmektedirler.

Farklı alanlardan sınava giren kpss adaylarının en büyük ortak noktası ise kpss hazırlıktır. İşte tam bu noktası ise 2006 yılından bu yana ücretsiz olarak kpss hizmeti veren egitimfakultesi.net gelmektedir. İçeriğinde yer alan kpss konu anlatımları, çıkmış kpss soruları, kpss videoları, online kpss testleri, kpss oyunları, kpss mp3’leri ve pek çok kpss dokümanı ile kpss adaylarına ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır.

Özellikle kpss soruları sayfamızda yer alan çıkmış kpss soruları ile geçmiş yıllarda sorulan kpss sorularını çözebilir ve kpss soru hazırlama komisyonunun soru tarzlarını kavrayabilirsiniz. Bu kpss sorularından yola çıkarak da kpss konularının dağılımını daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Kpss sonuçları sayfamızdan ise kpss sonuçları açıklandığı zaman en doğru kpss sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Kpss hazırlık sürecinden siz değerli kpss adaylarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar