Kırmızı Ruj Kuralları

0
939

Seksi, çekici, baştan çıkarıcı ve bu yazın en havalısı… Ve karşınızda sezonun en popüler güzellik trendi; kırmızı ruj. Evet kırmızı ruj çok moda, peki, onu sürmenin kurallarını biliyor musunuz?

Nilüfer Pazvantoğlu

HAZIRLIK VE İLK ADIM
Kırmızı ruj için dudak yüzeyinin yumuşak, pürüzsüz olması şart. Uygulamadan 15 dakika önce ve sonrasında rujunuzu temizlediğinizde kaliteli bir dudak balm’i sürmeyi ihmal etmeyin.

KALICI ETKİ
Rujun dayanıklılığını artırmak ve dağılmasını önlemek için rujunuzla aynı tonlarda bir dudak kaleminden daha etkili bir makyaj malzemesi daha yoktur. Dudak kalemiyle çerçeveyi belirleyip sonrasında da dudaklarınızın tamamını boyayın. Dikkat: Asla dudak çevresini aşmayın. Aksi halde doğal dudak görünümünüzü kaybedersiniz.

TAZELİĞİNİ KORUYUN
“Bir kat sürün, peçeteyle fazla rengi alın. Üzerine ikinci bir kat daha sürün” kuralını unutun. Öncesinde bir dudak kalemi kullandığınız sürece rujunuzu tek bir katla sınırlı tutabilirsiniz. Sadece, her iki saatte bir aynanın karşısına geçtiğinizden ve rujunuzun dağılmadığından, dişlerinizi boyamadığından emin olun. Çünkü dudaklarda solgun görünümlü kırmızı ruj kadar kötü bir görünüm daha yoktur.

MODERN ETKİ
Klasik kırmızı rujunuza modern bir etki kazandırmak yapmanız gerekenler.
• Makyaj için mükemmel bir tuval oluşturmak için cildinizi serum, göz kremi ve nemlendiriciyle canlandırın.
• Kırmızı rujun etkisini artırmak için sadece kapatıcı ve hafif bir bronzlaştırıcı dokunuşuyla makyajınızı minimumda tutun.
• Cilde genç bir görünüm kazandırmak için elmacık ve göz kapaklarının hemen üzerindeki kemiklere dudak balm’i sürün.
• Bakışlara derinlik kazandırmak için göz kapaklarına hafif bir gölgelendirme yapabilirsiniz.
• Kusursuz bir maskara şart! Kirpiklerinize bir kirpik kıvırıcıyla şekil verin, ardından üç kat maskara sürün.
• Güçlü kaşlar denge sağlar. Kaşlarınızı bir kaş kalemiyle belirginleştirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here