Kelebeğin Rüyası Oscar’a Uçuyor

0
850

Kelebeğin Rüyası Amerika’daki film sitelerinde favorilerden biri olarak gösterilmesi Oscar’a aday olabilmek için Los Angeles’ta kulis yapan ekibe moral kaynağı oldu.

Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı, aynı zamanda rol aldığı film Oscar ‘a emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’de de oldukça büyük başarı yakalayan film, 86. Oscar Akademi Ödülleri’’nde ‘En İyi Yabancı Film’ dalında Türkiye’’nin aday adayı olarak gösterildi. ABD’nin film sitelerinden ‘Buzzfeed’’in listesine göre en iyi yabancı filmler listesinde 2. sırada gösterildi. Yılmaz Erdoğan, filmde de rol alan eşi Belçim Bilgin’le Amerika’ya gitmiş ve filmin tanıtımını gerçekleştirmişti.

Genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’’nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı Yılmaz Erdoğan’’ın yeni filmi 22 Şubat’ta seyirciyle buluşmuştu.1941 yılının Türkiye’’sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan filmde ayrıca iki genç şairin hayatla ve aşkla olan mücadeleleri de anlatılıyor. Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan’’ın başrolleri paylaşmıştı.

Haberin tamamı için:

onediyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here