Kaç Dil Biliyorsunuz ?

0
783
kaç dil biliyorsunuz

Sanırım büyük bir çoğunluk bu soruya sadece anadilini bildiğini söyleyerek cevap verecektir. Bir kısmımızda okulda öğrendiğimiz ingilizceyide katarız, sadece meramımızı anlatacak kadar bildiğimiz halde. Dil sorunu sadece yurtdışına gittiğimizde karşılaşabileceğimiz bir problem olmaktan çoktan çıktı. Bilgisayar kullanıcıları için her an karşımızda bir engel olarak duruyor.

kaç dil biliyorsunuz

Peki çözüm ne ? Yaş ilerledikçe dil öğrenmekte güçleşir. Bunun yanında binlerce lira para verip yanında zaman harcayarak kurslara gitmekte herkes için kolay değil. İşte burda devreye internet giriyor. Hayatımıza getirdiği onlarca kolaylığın yanında internet kullanarak online çeviri de yapabiliriz. Üstelik sadece İngilizce Türkçe çeviri değil onlarca dilde karşılıklı çeviri yapma imkanımız var artık. Bu güzel hizmetin temelleri google tarafından atıldı. Şimdi Yandex dahil birçok site online çeviri hizmeti veriyor. Tabi hepsinin temeli ayrı bir sisteme dayandığından her çeviri farklı olabilir. Sonuçta profesyonel bir tercümanın yaptığı çeviriyi de beklemiyoruz. İşimizin görülmesi okuduğumuzu anlamamız bizim için yeterli.

İnternet ile anlık olarak bilgi erişiminin sınırları kalktığından ve dünya artık global bir köy durumuna geldiğinden bu hizmetin bizim için yararları çok büyük. Hemen çeviri ihtiyacı hem iş hayatımızda hem de özel hayatımızda çok büyük kolaylıklar sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here