İstanbul’u dünyaya rezil etti

5
4240
istanbul u dünyaya rezil etti

National Geographic kanalında önceki gece yayınlanan belgesel skandala imza attı. ‘Dolandırıcılar Şehri’ adlı belgesel İstanbul’u konu aldı.

Türkiye’yi dünyaya rezil eden programın sunucusu Conor Woodman, İstanbul belgeseli için üzerinde gizli kamera ile Tarihi Yarımada’dan başladığı gezisini İstiklal Caddesi’nde sonlandırdı. Taksilerin, halı satan mağazaların turistlere yüksek fiyatlar çektiğini ve kazıkladığını öne sürdü. Woodman’ın asıl macerası ise İstiklal Caddesi’nde hanutçuların çekim alanına girmesiyle başladı. Yanına yaklaşan 5 kişi Woodman ile yakınlık kurarak, içki içebilecekleri bir mekana götürmeyi teklif ettiler. Pavyon-bar karışımı gittikleri mekanda biralar söylendi, hemen akabinde de masalarına konsomasyon kadın geldi. 5 bira içildikten sonra sunucu Woodman’a gelen hesap 1.700 TL oldu. O arada kadın masadan kalkmış, hanutçular masayı terk etmişlerdi bile.

Hesaba itiraz ederek fahiş hesapla kazıklandığını iddia eden Woodman’a mekan sahibi tarafından hesabı ödemesi gerektiği ‘uygun’ bir dille anlatıldı. O sırada mekana gelen 2 polis Woodman’ı sevindirdi fakat polisin olaya müdahale etmemesi Woodman’ı hayal kırıklığına uğrattı.

Belgesel Woodman’ın şu anonsuyla sona erdi: “Turistlerin dolandırılması İstanbul Emniyeti’nin umurunda değil.”

istanbul u dünyaya rezil etti

5 YORUMLAR

  1. Bundan sonraki süreçte İstanbula kimse gelmek istemeyecek. Her ülkenin var bu tarz yanları. Acaba kendi ülkesini de belgesele çeker mi… Yapamaz. Bu kadar doğrucu davutsa sıkıyosa kendi ülkesini yapsın da görelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here