iPhone’a Yeni Koruyucu Patent

0
544

Apple, iPhone cihazlarının dayanıklılığını artırması hedeflenen yeni bir patent için başvuruda bulundu ve sonraki iPhone’lar daha dayanıklı olabilir.

Apple ’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin dayanıklılıkları ile ilgili çok sayıda spekülasyon gündeme geldiği görüldü. Yayınlanan çok sayıda videoda kırılan, bükülen iPhone cihazları ile karşılaşan. Apple , sonraki modellerinde de aynı durumla karşı karşıya kalmamak adına yeni bir adım attı.

Şirket, iPhone cihazlarının dayanıklılıklarını artırıcı bir sistem için patent başvurusunda bulanarak söz konusu patent, ‘elektronik cihaz için koruyucu mekanizma’ olarak adlandırılıyor. Özellikleri hakkında şimdilik bilinenler kısıtlı. Titreşimle entegre çalışabilir Söz konusu patent , görünüşte yere düşen iPhone ’un titreşim motoru ( telefon çaldığında, bildirim geldiğinde iPhone’da titreşimi sağlayan sistem ) ile birlikte kullanılmasını temel alıyor.

Mekanizma, iPhone yere düştüğünde cihazın etkileneceği basıncın azaltılmasını sağlamayı hedefliyor. Patent hakkında şimdilik çok fazla ayrıntı yok, biraz da zorlama bir sisteme benzediği yönünde eleştiriler de söz konusu, ancak teknoloji şirketinin her nasıl olursa olsun daha dayanıklı iPhone ’lar üretmesi gerektiği de aşikar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here