İlluminati’nin Doğuşu ve Ardındaki Gerçekler

0
1222

Esasen illuminati üzere dünya’nın denetim merkezi desek, pek de yanılmış olmayız. Çünkü bu teşkilat, bulunduğumuz sistemin başlangıcında idareci katogerisinde yer alanların direk yada dolaylı şekilde illuminati’ye hizmet etmiş olduğu mevcut sayılıyor.

İlk önce 1 mayıs 1776’da erkek weishaupt adlı kabbalacı bir yasa profesörü ve baron von knigge ile kurulan saklı topluluktur. Ek olarak illuminati’nin kelime manası ‘aydınlanmış olanlar’ manasına gelmektedir.

Rönesans sürecinde kurulmuş olan bu topluluğun gayesi kelime manasına eşdeğer olan kişilerin fikirlerini özgür kılmak, dinsel dogmatik fikirlerden arındırmak ve newtoncu olumlu bilimi büyütmek olsa da, dünya siyasal tarihinin en çok komplo teorisi almış topluluğudur.

Oldukça gizlilik arasında tutulan üyelerin kayıtları ve bilgilerini kimse öğrenmemekteydi. Üyerlerin her birinin şifre isimleri olup, yazışma ve haberleşmede bu takma isimler kullanılmaktaydı. Örneğin, erkek weishaupt’un şifre ismi ‘spartacus’ idi.

En başta 12 kişilik üye ile kurulan bu topluluk peşinden 80 insana ulaşmıştır. 1874’de illuminati, saklı siyasi hedefleri bulunduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Ancak benimde en dikkatimi çeken nokta ise 19. Yüzyılın başlarında meşhur alman filozof hegel’in iştirakı bu topluluğa yeni bir soluk, canlılık dahil etmiş ve illuminati eski parlak süreci ne geri dönmüş.

gif8

İlluminati, üyesi olan hegel’in tez-antitez kuramlarıyla yeni dünya düzeni düşüncesinin büyüdüğü bir ütopya topluluğu durumuna gelmiştir. İlluminati peşinden dinsel dogmatik fikirlerin egemen bulunduğu italya’ya ulaşmıştır ve meşhur rönesansçı kişiler vasıtasıyla katolik kilisesi’ne siyasal bir savaş başlatmıştır. Bu savaşın gayesi ise bilimin ispatladığı gerçekler üzere kiliseyi ikna ettirmekti.

Bugün dahi oldukça aktif olan bu teşkilat birçok siyasal, askeri ve maddi vakanın sorumlusu durumuna gelmiştir.Birçok abd başkanı illuminati’ye hizmet etmiş olup alınan bütün siyasal kararların illuminati’den geçtiği düşünülüyor.

Myron fagan’a nazaran waterloo savaşı, fransız ihtilali ve açıklanamayan john f. Kennedy suikasti bu örgütün işidir.
Dikkat kullanan öbür br nokta ise holywood film alanı bu örgütün elindedir. Bugün ise 10 oranyöneticisi ve 300’e yakın alt kadrosu olduğu, bu grubun arasında tanınmış ünlüler, bankacılar ve sanatçıların olduğu iddia edilmektedir.

Gelelim bu dünya’yı yöneten bu devasa örgütün ne şekilde yürütüldüğüne:
Öncelikle her sene bir defa bir araya getirilen illuminati topluluğu, ‘yeni dünya’ ve ‘tek din’ planlarını masaya yatırıyor.

Öyleyse bunu nasıl gerçekleştirmeyi planlıyorlar?
Kendi düzenlerini, ilkelerini benimsetmek ve yoluna koymak üzere ülkeler arası çıkar kavgaları, maddi krizler ve terrör yanlısı savaş sinyalleri ile ellerinde tuttukları güç ile dünya geleceğine yön çiziyorlar. Öyleyse bunu niçin mi yapıyorlar? İşte nedeni; illuminati örgütünün asıl ilkesi ‘kaostan kaynaklanan düzen’ şekilde nitelendirilen mevcud diyeti bozup, tek hükümet ve tek dine dayalı talep ettikleri tek dünyayı oluşturmak..
Örgütün geçmiş dönemlerinde ki öbür entresan nokta ise tarihe baktığımızda ortaya çıkmakta. İlluminati’nin elit üyeleri yuvarlak masa tabirini verdikleri proje ve programların görüşüldüğü bir konsey oluşturdular. Oluşturdukları alt kadrolar öbür ülkelere yayılmış ve hükümet adamlarını kapsamaktaydı. Bunun tesiri ise 1. Dünya savaşında görülüyordu.

Öyleyse ne mı? Harpte yer sektör zıt ülkelerin temsilcileri savaşın devamında yuvarlak masa’da bir araya gelip savaşın gidişatı ve neticesinde çıkacak çıkar ortamları mevzusunda planlarını görüşüyorlardı. Savaşın çıkış nedeninden, osmanlı hükümeti’nin yıkılışına denli proje program arasında olan illuminati, savaşların neticesinde çıkan düzensizlikten yararlanıp hedeflerindeki tek dünya üzere tüm ülkeleri çemberi içine almış olucaktı.

Bu malumatı de sizinle paylaşmak istiyorum ki; illuminati’nin on gizli liderinin serveti, 102 bagımsız hükümetin gayri safi ulusal hasılasından daha fazladır. Şu anda abd’nin uyguladığı öbür strateji ise enerji kaynaklarını ele geçirmektir. Üstelik abd’den christoper fettews, parameter dergisindeki makalesinde şöyle diyor: orta asya ve hazar denizini merkez saha şekilde niteleyip, bu yörenin mühim enerji kaynaklarına sahip olunmuştur. Mevzubahis rezervlerin kontrolü üzere abd, rusya, çin, iran ve türkiye önemli satranç oyununda rol almaktadırlar…

11 eylül vakası da bu satranç oyununun hamlelerinden bir tanesiydi yalnızca.. Ancak bu vakaların suçlusu şekilde görülen abd yönetimi bu planın yalnızca aracılığını üstlenmişti. Esas yöneten şahıslar illuminati’nin elit üyeleriydi. Bir çok araştırmacının müşterek görüşe vardığı kanı ise abd’nin 100 senesi aşkındır illuminati’nin kontrolü altında olması.

Dünya’nın en önemli siyonist örgütü olan illuminati’nin iç çemberinde yer alan elit üyelerinden bir tanesi ise abd’nin tanınmış zengini david rockefeller bulunduğu söyleniyor. 91 yaşında olan rockfeller dünyanın en önemli bankalarından chase manhattan bank, citibank ve standard oil, mobil vb. Dünya petrol pazarını elinde tutan devasa firmaların en önemli hissedarıydı. Firmalarının cirosu dünyadaki bir çok hükümetin senelik gelirlerinden daha çok bulunduğu söyleniyor.

Aşağıdaki resimde 1 amerikan dolar’ının üzerindeki illuminati simgeleri belirtilmektedir:

770-1-dollar-750786-640x418
İşte bugün yer sektör vakaların çoğunluğu bu kuruluşun elindedir. Yalnızca siyasal değil, tüm insanlığa erişebilecek tüm yayın organlarını kullanmaktadırlar.

Öyleyse ya bilgisayar oyunları? Cizgi filmler? Yada her insanın dilinden düşürmediği şarkıların içeriğindeki mesaj?
Evet bu mevzu bizi en tedirgin eden nokta. Dünyaca meşhur mmorpg online oyunlar (devasa oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları) bir çok masonik etkileşim aracıdır.

Algının en kuvvetli ve kişilik arayışının çocukluk çağında bulunduğunu tamamımız biliyoruz ve birtakım cizgi filmler de rol sektör kişilikler ve simgeler illuminati meyilli mesajlar sunmaktadır. Bugün meşhur camiasından bir çok insan bu topluluğa ilişik bulunduğunu iddia yapıyor, bir ihtimal doğru kim bilir dikkat almak hedefli ancak şunu öğrenmeliyiz ki yaşadığımız çevrede büyüyen teknoloji ve medya ile beraber her piyasada varolan bir örgüttür illuminati.

Kimbilir bir ihtimal bizde bu topluluğa direk ya da dolaylı şekilde hizmet edenlerden bazılarıyız..

Bu mevzuya merak duyanların ise ‘mozart’ın yapıtlarındaki masonik örgü’ kitabını okumasını öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here