Güzel Ateş ve Su Oyunu “Walkthrought”

0
1296
yeni oyunlar

Walkthrought isimli oyunumuz oldukça eğlenceli ve güzel bir oyun. Hatta ateş ve su oyunları arasında favorilerimizden diye gösterebiliriz. Oyunu anlatmaya başladığımızda bu oyuna merak duymaya başlayacak, ardından oyunu oynadığınızda gerçekten siz de beğeneceksiniz.

Walkthrought isimli oyunumuz, önce 3 farklı fotoğraf ile hikayeyi özetleyerek başlıyor. Ardından menü karşımıza çıkıyor ve “play” tuşu ile oyuna başlıyoruz. Oyun ilerlemeli bir oyun. Yine 2 adet karakterimiz var. Biri kırmızı renkli olan ateş, diğeri de mavi renkli olan su, araba ile başlıyoruz ilerlemeye. Oyunda sadece bir karakteri hareket ettirebiliyoruz. Ancak “z” tuşu yardımı ile bir karakterin kontrolünü durdurup, diğer karakterin kontrolünü ele alıyoruz.

yeni oyunlar

Oyunda zıplama özelliğimiz space tuşu ile mümkün oluyor. Yukarı tuşu sadece merdivenlerden çıkmak için kullanılıyor. Oyun bir maden ocağını andıran bir mekanda başlıyor. Mekan meşaleler ile aydınlatılmış. Ayrıca ilerledikçe bazı tabelalar ile karşılaşıyoruz. Bu tabelalarda oyun ile ilgili bilgiler özetlenmiş durumda. Yine diğer zıp zıp macera oyunlarında olduğu gibi bazı butonlar bulunuyor. Bu butonlar üzerinde durduğunuzda sizin ilerlemenize engel olan lazer ışınları duruyor. Her iki kahramanımızı da uygun bir kombinasyonda, gerekli butonların üzerinde tutarak sırasıyla kahramanlarımızı engellerden geçiriyoruz.

Oyunda bazı vanaların bulunduğu yerlerde aşağı yön tuşuna basarak vanaları çevirmeyi başarıyoruz. Buna bağlı olarak oyunda bazı yardımcı katmanlar hareket ediyor.

Oyun genel anlamda başarılı diyebiliriz. Çünkü sürekli ilerlemeli ve farklı özelliklerin içinde ilerledikçe karşımıza çıktığı ateş ve su oyunları arasında en azından sıkılmadan devam edebileceğiniz bir oyun. Her geçtiğiniz bölümde farklı engeller ve farklı işlevleri olan materyaller oyunu daha zevkli hale getirmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here