Güneşsiz Bronz Ten Mümkün

0
647

Size, “Güneşlenmeden yaz mevsimindeki gibi sağlıklı, şeftali rengi bronzluğa sahip olabilisiniz” dersek, ne dersiniz? Merakınızı bir tıkla giderebilirsiniz…

İŞİN SIRRI KAROTEN!

June Jacobs, laboratuvarlarında yapıtığı araştırmalarda kırmızı, sarı ve turuncu antioksidan içeren yiyeceklerin, düzenli bir şekilde tüketildiğinde sağlıklı bir cilde ortam hazırladığını kanıtlamış. O zaman ne yapıyoruz, hemen en yakın manava koşup bolca kırmızıbiber, havuç, bir çanta portakal ve sarı fasulye alıyoruz.

KAROTEN DAHA ÇEKİCİ GÖSTERİYOR

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, karotenler yüksek miktarda alındığı zaman (sebze ve meyveler de dahil) cilde, altın rengi tona benzer sıcak bir renk veriyor. Aslında “Parlaklık üretmek” bronzluktan daha iyi bir görüntü sağlar. Yapılan başka bir çalışmada; karotenle beslenmiş ten, güneş yanığı olan ten ve bunların ikisini de barındırmayan ten karşılaştırılmış; karotenle beslenen tenin daha sağlıklı ve çekici göründüğü ortaya çıkmış.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DE GÜÇLENDİRİYOR
Güneş yanığının aksine, karotenle beslenen cilt, sadece sağlıklı görünmeyi değil sağlıklı olmayı da sağlıyor. Birçok araştırma karotenin bağışıklık ve üreme sistemini güçlendirdiğini gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here