11.5 C
İstanbul
Salı, Mart 19, 2024

İletişim

Google Türkiye E-Bülten Sayı:25

Google Türkiye E-Bülten Sayı 25 – Haziran 2013 ile ilgili vermiş olduğu bilgileri ve içindekileri aşağıda bilgi olarak paylaştım incelemek isteyenler göz atabilirler faydalı konular bulunmakta.


İçindekiler
Arama
-Esnek Teklif Stratejileri
-Ek Bilgiler İçeren Site Bağlantıları

Google Görüntülü Reklam Ağı
-Etkileşim Reklamlarındaki Yenilikler
-Yakın İlgi Alanı Kategorileri
-Yeni YouTube Anasayfa Reklamı: Video Masthead

Mobil
-Interstitital (Tam Ekran) Aplikasyon İndirme Reklam Formatı

Sosyal
-Clinique Başarı Hikayesi
-Gmail’de Google+ Alakalı Sayfalar

Yenilikler
-Google Görüntülü Reklam Planlayıcısı
-En Çok Yer Değiştirenler Raporu

Bunları Biliyor Musunuz?
-Alfa Romeo Türkiye Başarı Hikayesi
-Alo Bilet Hattı Başarı Hikayesi
-Hepsiburada.com Başarı Hikayesi
-Turkcell Superonline Başarı Hikayesi

Arama

Esnek Teklif Stratejileri
Esnek teklif stratejileri hesabın yapısına bağlı kalmadan, tek bir kampanyada veya farklı kampanyalarda çeşitli teklif stratejilerini uygulamanıza imkan verir. Kurguladığınız teklif stratejisini kampanyalara, reklam gruplarına veya anahtar kelimelere uygulayıp, performanslarını değerlendirebilirsiniz.

Ek Bilgiler İçeren Site Bağlantıları
Site bağlantılarına gelen yenilik ile, site bağlantılarına iki satırdan oluşan ek açıklama alanı eklendi.

Google Görüntülü Reklam Ağı

Etkileşim Reklamlarındaki Yenilikler
Etkileşim Reklam formatları arasına Catalog box katıldı ve etkileşim reklamlarının bütçe alt limitleri güncellendi.

Yakın İlgi Alanı Kategorileri
Hedef kitle davranışlarını analiz etmekte kullanılan araçların çıktıları ile benzer kalıplardaki yeni yakın ilgi alanı kategorileri, Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarının hedefleme seçeneklerine katıldı.

Yeni YouTube Ana Sayfa Reklamı: Video Masthead
YouTube’daki rezervasyonlu ana sayfa reklamları arasına yeni bir format olarak Video Masthead katıldı. Bu format, ses olmadan 15 saniye boyunca oynatılan bir otomatik oynatma videosunun ardından, devam etmek için tıklama seçeneğine sahip bir video küçük resmi, bilgi paneli ve isteğe bağlı olarak söz konusu kanaldan alınan başka video küçük resimleri görüntüler.

Mobil

Interstitital (Tam Ekran) Aplikasyon İndirme Reklam Formatı
Reklam formatlarımıza metin veya görsel reklamlar ile kullanabileceğiniz Intersititial (tam ekran) Aplikasyon İndirme eklendi. Bu formatı kullanmak için Google Görüntülü Reklam Ağı’nı hedefleyen tıkla ve indir kampanyası oluşturduktan sonra, Görüntülü Reklam ağı sekmesinden “Gmob mobile app non-interstitial” kategorisini hariç tutulanlara kampanya seviyesinde eklemeniz gerekmektedir.

Sosyal

Clinique Başarı Hikayesi
Clinique lansmanını yeni yaptığı ürünlerin deneme paketlerini bloggerlara gönderdikten sonra Hangout üzerinden Cilt Bakımı Uzmanı ve bloggerları buluşturup, bloggerların merak ettikleri sorulara cevap bulmalarını sağladı. Daha sonra da bu bilgilendirici videoyu YouTube’da çeşitli reklam modelleri kullanarak yaydı ve kanalına yeni aboneler kazandırdı.

Gmail’de Google+ Alakalı Sayfalar
Gmail kullanıcılarına Google+ sayfanızın doğrulandığı alan adı uzantısı ile bir e-mail gönderdiğinizde, e-mail’ın sağ tarafında en son gönderdiğiniz yayınız ile birlikte Google+ sayfanız da çıkabiliyor.

Yenilikler

Google Görüntülü Reklam Planlayıcısı
Görüntülü Reklam Ağı kampanyası planlamanıza yardımcı olmak üzere hesabınızda hedefleme fikirleri ve tahminleri sağlayan Google Görüntülü Reklam Planlayıcısına Araçlar ve Analiz sekmesinden ulaşabilirsiniz.

En Çok Yer Değiştirenler Raporu
Tıklamalarda ve maliyetlerde en büyük değişikliklerin (artış veya azalma) hangi kampanyalarda ve reklam gruplarında gerçekleştiğini görüp, bu değişikliklerle ilgili ayrıntıları analiz edebileceğiniz En Çok Yer Değiştirenler Raporu’na kampanyalarınız altındaki “Detaylar” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Bunları Biliyor Musunuz?

Alfa Romeo Türkiye Başarı Hikayesi
Alfa Romeo Türkiye’nin, ajansı ZER ile birlikte kurguladıkları Google Görüntülü Reklam Ağı ve Yeniden Pazarlama kampanyalarıyla elde ettikleri başarıları burada bulabilirsiniz.

Alo Bilet Hattı Başarı Hikayesi
Alo Bilet Hattı 2007’den bu yana Google Arama Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları ile günlük bilet satışını 50’den 2500’e yükseltti. ve video

Hepsiburada.com Başarı Hikayesi
Hepsiburada.com’un ajansları Mindshare ve GroupM ile birlikte yaptıkları çalışmada Google Arama reklamları tıklamalarından yola çıkılarak, TV reklamlarının yayınlandığı dakikalardaki arama hacimleri ve trendler analiz edildi. İnternet reklam belli bir seviyede sabit tıklama alırken, TV spotlarının yayınlandığı dakikalarda tıklama ve satışlarda ani artışlar gözlendi.

Turkcell Superonline Başarı Hikayesi
Turkcell Superonline ajansı SEM ile birlikte kurguladığı Google Etkileşim Reklam formatlarından Hover to Play kampanyasında, reklam videoları ile bir ayda 211 milyon gösterim ve 5 milyon etkileşim elde ederken, videolarını 14 milyon tekil izleyici ile buluşturdu.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar