11.2 C
İstanbul
Salı, Mart 12, 2024

İletişim

Göktaşlarının Gramını 80 Dolardan Satıyor

Bingöl’de gök taşlarını toplayıp satan köylülerin zengin olmasından sonra şimdi de Bursa’da bir vatandaş İnegöl-Eskişehir arasında topladığı gök taşlarını gramı 80 dolardan satışa çıkardığını duyurdu.

Bingöl’ün Sarıçiçek köyünde vatandaşların topladığı gök taşlarının ardından bu seferde Bursa’da Yüksel Sevinç topladığı gök taşlarını jeoloji mühendislerine, MTA’ya ve Fransa’da ki bir kuruma gösterdiğini belirtti. Topladığı taşların Bingöl Sarıçiçek köyünde toplanan taşlardan daha değerli olduğunu söyledi. Bursa’da yapılacak olan Uzay Havacılık Merkezi’ne de elinde bulunan taşlardan bazılarını hibe edebileceğini belirtti. Çeşitli kurumlara yaptırdığı analizler sonucunda bu taşların göktaşı olduğunu anladığını belirten Sevinç, topladığı taşların Bingöl’de bulunan taşlardan daha değerli olduğunu belirterek göktaşlarını dünya çapında meraklılarına satmayı düşündüğünü söyledi. Türkiye’de bunun bir pazarı olmasa bile Amerika, Kanada, Rusya, İngiltere ve İtalya’da bunların daha fazla değerinin bilindiğini söyledi.

Bulmuş olduğu taşların 4 gram ile 2 kilogram arasında değiştiğini belirten Yüksel Sevinç, elinde 200’den fazla toplamda 10 kilogram taş olduğunu ve Bingöl’de bulunan taşların satılmasından sonra kendisinin de taşları satma kararı aldığını taban fiyat olarakta 80 dolar belirlediğini söyledi.Yüksel Sevinç, bu taşların dünyaya düşüş tarihini tam olarak bilemese de tahmini olarak en az 50-60 yıl önce düşmüş olabileceğini belirtti.1162881_620x410

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar