Fenerbahçe, Beşiktaş ve Chelsea, Soma İçin Sahada!

0
559

Soma’da ki maden faciasında yaşamını yitiren madencilerin ailelerine yardım amacıyla düzenlenen üçlü futbol turnuvası yarın İstanbul’da 3 takım arasında yapılacak.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve İngiltere Premier Lig’in üst düzey takımlarından Chelsea, Soma’daki maden faciasında yaşamını yitiren madencilerin ailelerine yardım amacıyla düzenlenen üç takımdan oluşan turnuvada yarın İstanbul’da karşılaşacaklar.

Türkiye’nin en güzel stadlarından biri olan Şükrü Saraçoğlu stadın yapılacak olan mücadeleler 45’er dakika üzerinden oynanacak mini lig formatındaki turnuvada elde edilecek tüm gelirler Soma’da ki ailelere bağışlanacak. Chelsea kulübü, turnuva için herhangi bir gelir talebinde bulunmayacak.

45 dakikadan oluşan turnuvanın programı ise şöyle olacak;

İlk maç 20.30’da  Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında olacak.

İkinci maç ise 21.30’da Fenerbahçe – Chelsea arasında geçecek.

Son maç ise 22.30 Chelsea – Beşiktaş arasında olacak

Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecek olan turnuvada en fazla puanı alan takım birinci olacak. Uzatma ve penaltıların atışının olmayacağı turnuvada aynı averaj sahip olunursa birinci kura ile belirlenecek. Takımların istediği kadar oyuncu değiştirebileceği maçta görülen kartlar sonra ki karşılaşmalarda geçerli olmayacak. 

Turnuvada futbolsever taraftarlar destekledikleri takım bakılmaksızın karışık olarak tribünde yerlerini alacak. Bilet fiyatları ise şu şekilde ;  50 tl 100 tl  ve 160 tl’den satılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here