4.4 C
İstanbul
Cuma, Mart 22, 2024

İletişim

Evinizden Üniversite Okuyun

Evden Ünüversite okumak, bu makalemizde yurtdışında uzun bir zamandır uygulanmasına rağmen ülkemizde henüz yeni yeni uygulanmaya başlayan uzaktan eğitim sisteminin işleyişi hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağız ve uzaktan öğretim nedir sorusuna yanıt arayacağız. Türkiye’de uzaktan eğitimin gelişmesine en büyük sebep veren olay kuşkusuz bilgi teknolojileri ve iletişim altyapısının gelişmesi. Hal böyle olunca da üniversiteler sırasıyla peş peşe kendi uzaktan eğitim merkezlerini kurmaya ve yavaş yavaş da uzaktan eğitim üzerinden mezunlarını vermeye başladılar. Bunun neticesi olarak da Türkiye’de uzaktan eğitim veren üniversitelerin sayısı bir hayli arttı. Şu anda ülkemizde ortalama 70 tane üniversite uzaktan öğretim bir diğer adı ile e eğitim vermektedir.

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim kabaca derslerin internet üzerinden bir eğitim portalı vasıtası ile öğrenciye ulaştırılmasıdır. Bu esnada öğrenci derslerini dinlerken aynı zamanda kendisi ile aynı programda okuyan bir başka öğrenci (veya öğrenciler) ile iletişime geçebilir ya da aklına takılan konu ile ilgili soruları da dersin öğretim elemanına yine bu eğitim portalı üzerinden sorabilir. Uzaktan öğretim ile öğrenci yine aynı şekilde internet kanalı ile sınavlarını olabilir. Bu sistemde öğrenci uzaktan eğitim teknolojisi sayesinde dersi kaçırma gibi bir sıkıntıda yaşamaz. Çünkü dersler her zaman öğrencilerin erişimine açık durumdadır. Bunun nedeni ise bahsi geçen eğitim portalı sisteminin yedi gün yirmi dört saat aktif olmasıdır.

uzaktan eğitim

Son söz olarak eğitimini çeşitli sebeplerden ötürü tamamlayamayan bireylerin uzaktan eğitim konusunu bir kere daha düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Çok daha detaylı bilgiyi www.uzaktanegitimrehberi.com adresinden edinebilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar