7.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 25, 2024

İletişim

Engelliler

Herkesin hayatta karşılaştığı engeller vardır, aşılması zor ama aşılabilen engeller… Bu durumlarda hayatı engelli yaşamak zorunda olan insanları düşünmeliyiz ve her alanda onlara destek vermeliyiz.

Engenlliler demek belkide doğru değildir sadece hayatı daha zor yaşamaktadırlar. Biz her zaman bu arkadaşlarımıza destek vermeliyiz, onları Sosyal hayata kazandırmalı, iş hayatında büyük bir alan sağlamalıyız. Onlara ödenen maaşlar, ödenekler onları refah bir düzeyde yaşamatmaya yetmeli. Engelli arkadaşlarımızın paylaşım sağladığı Engelliler Sitesi‘de bulunmaktadır. Burda yaşadıkları sıkıntıları, deneyimleri ortak bir başlıkta konuşup tartışmaktadırlar.

Engelliler

Sosyal hayatta büyük bir önemi olmalı, mesela dikkatimi çeken bir husus trenlerde bu vatandaşlarımız için özel bir vagon olmalı, sadece onların daha kolay ulaşım sağlayabilmesi için tabiki bu soyutlamak anlamına gelmiyor ama huzurlu, sağlıklı ve özel bir ulaşım kanalı sağlanabilir. İstanbul’u düşünecek olursak tren ulaşımını kullanıyorsanız bilirsiniz her saatte yada dakikada bırakın oturmayı trene binmek bile bir mucize düşünün böyle bir trende engelli bir arkadaşımızı biri yer vericek diye beklemek yerine onlara özel vagon eklenebilir rahat bir yolculuk yapabilmeleri için. Engelliler Sitesi‘nde aslında bunun gibi birçok yaşanılan zorlukları görebilir arkadaşlarımızın paylaştıklarını okuyabilir ve destek olmak için ne yapmalıyım sorunuza bir cevap bulabilirsiniz.
Engelleri aşmak için birlik olmalı ve destek vermeliyiz. Engelin bedende değil zihinde olduğunu hiç unutmamalı ve sosyal paylaşımda, platformlarda yapılan duyurulara kulak vermeli ve bu arkadaşlarımızı topluma kazandırmalıyız. Engelliler Sitesi’ni ziyaret edip bile destek olmak için birçok konu bulabilirsiniz.

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar