8.5 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

İletişim

En iyi Polyester Çember

Günümüzde Polyester çember, orta ve yüksek derecede dayanıklılık gerektiren alan ve uygulamalarda kullanılan bir çember tipidir. Polipropilen çemberlerin gösterdiği dayanıklılık ve kuvvetlerden daha yüksek seviyelerde dayanma gücüne ve daha az esneme yapısına sahip çemberlerdir. Bazı farklı alan ve uygulamalarda çelik çemberlerin yerine alternatif olarak kullanılabilecek yapıya sahiptirler. Yapısı gereği, tam otomatik, yarı otomatik el makinelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca tokalı manuel uygulamalarda da kullanılabilmektedir.

Polyester çember, temas ettikleri ürün üzerinde herhangi bir pas, kir ve leke gibi oluşumlara neden olmadıkları için tercih edilmektedirler. Kopmalara karşı yüksek dayanıklı bir yapıya sahip olmaları onların ayrı tercih edilmelerinin bir başka nedenidir. Bu çemberler dış ortamdaki hava koşullarından asla etkilenmezler. Dış saha kullanımında oldukça dayanıklı bir yapıları olduğu için uzun süre kullanılabilirler. Uygulanmaları, çelik çemberlere göre çok daha basit ve güvenli olduğu için tercih edilmektedirler. Ayrıca son derece ekonomik çemberlerdir. Polyester çemberin bazı kullanım özelliklerini sıralamamız gerekirse; düşük maliyetli olması, 9-19 mm çapları arasında boyutlarının değişmesi, 2000-11000 N yüksek yük koruma kapasitesi, sevkiyat sırasında oluşan ani kuvvetlere karşı dayanabilme gücünün yüksekliği, sabit uzama katsayısı ve yüksek gerilime dayanıklılık ve uzun süre stok sahalarında bekleme sürelerine karşı dayanıklılık şeklindedir.

polyestercember

Polyester çember, -40 santigrat derece ile +75 santigrat derece arasındaki sıcaklıklara karşı yüksek dayanabilme özelliğine sahiptir. Soğuklardan, sıcaklardan ve ultraviyole ışınlarından asla etkilenmez. Bu çemberlerde zaman içerisinde direnç kaybı asla gözlenmez. Bu nedenle diğer çemberlere göre daha çok tercih edilmektedir. Polyester çember, kimyasal maddelerin yol açabileceği çeşitli zararlara karşı da dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu çemberlerin kullanım alanlarında çeşitli ambalajlamalar olduğu gibi; vagon ve kamyonların üzerindeki yüklerin sabitlenmesinde de kullanılır. Daha detaylı bilgiye http://www.ilerikirtasiye.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar