8.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

İletişim

Eğitim Haber Portalımız Web’te

İnternet dünyasında özellikle haber siteleri arasında kategorik ayrımlar bulmak çok zor. Örneğin ilgi alanınıza göre sadece tek bir konu üzerine yoğunlaşmış bilgi platformları yok denecek kadar az. İşte bu noktada pekiyi.net’ ten bahsetmek istiyorum.

Öğrenciysek ve hayatımızın büyük bir bölümü bu konu ile ilgiliyse tek bir web site üzerinde neler ararız? Eğitim hayatıyla ilgili baştan sona bilgi versin, YGS, Ales, DGS, Kpss, LYS gibi sınavlarla ilgili son gelişmeleri aktarsın, testlerle bilgi düzeyimizi ölçelim, eğitim dünyası ile ilgili yazan köşe yazarlarını okuyabilelim ve farklı bakış açılarına sahip olalım, tek tek siteleri dolaşıp zaman kaybetmeyelim.

İşte bu saydıklarıma bir örnek site var ki, ben gördüğümde çok sevindim. Eğitim haber portalı adı altında yayın hayatına başlamış olan pekiyi.net, saydığım bir çok kıstası ele alarak öğrencilere hizmet eden bir web sitesi olmuş.

Yazılı örnekleri, eğitim dokümanları, yıllık planlar gibi bir çok notu bünyesinde paylaşan pekiyi.net, sloganı ile bize pekiyi haberler vermeyi amaç ediniyor. Eğitim hayatımızla ilgili aklımıza takılan bir çok soruyu bulabilmemiz de mümkün.

Okulda dinlenen ders, tekrar edilmek istenirse ya da yazılı olması durumunda bir etüt yapmak istenirse pekiyi.net bu konuda tüm öğrencilere yardımcı kaynak konumunda. Yazılı örnekleri ile yazılı olmadan önce bilgi testi yaparak, hangi konularda zayıfız çözebiliriz.

YGS sınavına hazırlanıyorsak, örnek testler ile yine bilgi düzeyimizi ölçebilir kendimize etüt uygulayabilir ve YGS sınavına iyi hazırlanabiliriz.

DGS sınavına çalışanlarımız için, tüm duyurular ve örnek testler yine pekiyi.net’te. DGS sınavı kontenjanları ve örnek sınav soruları ile ilgili bir çok şey bulunabiliyor.

Ales, Kpss gibi sınavlarla ilgili de yine bir çok bilgi bulmak mümkün. Kaynakta güvenilir olduğundan bir çok soruyu başka sitelerden doğruluğunu test etmeksizin cevapları bulabiliriz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar