Ege Üniversitesi’nde Gerginlik

0
706

EGE Üniversitesi kampüsünde Alperen Ocakları mensubu öğrenciler ile sol görüşlü öğrenciler arasında iddiaya göre afiş tartışması yüzünden kavga çıktı, iki öğrenci hafif yaralandı.

İki grup, Edebiyat fakültesi önünde karşı karşıya geldi. Afiş asma yüzünden başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Bölgedeki çevik kuvvet polisi de Bornova’daki Ege Üniversitesi Kampüsü’ne sevkedildi. Bir TOMA aracının da geldiği kampüste polis olayları protesto edip yürüyüş yapan sol görüşlü öğrencilere müdahale etti. Sloganlar atıp yürüyüşe devam eden öğrencilere polis biber gazı sıktı. Arbede sırasında bazı binaların camları da kırıldı. Gözaltı aracı dışarı çıkarken bir grup öğrenci tarafından saldırıya uğradı. Daha sonra yürüyüşe geçen yaklaşık 100 kişilik grup kampüsten ayrılarak rektörlük binasına geçti. Rektörlük binasına giden yolları çöp bidonları ve söktükleri taşlarla barikat kuran grup yolu trafiğe kapattı.

Yürüyüş sırasında rektörlük binası önüne gelen polis ekipleri ise burada önlem aldı. Burada bir süre yetkililerle görüşen grup üyeleri EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile görüşmek istediklerini söyledi. Grup adına seçilen 5 kişinin EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ile görüşmesine izin verdi. Yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı olan yol, görüşmenin ardından trafiğe açıldı ve grup dağıldı. Çevik Kuvvet polisi kampuste beklemeye devam ederken iki öğrencinin hafif yaralandığı, dört öğrencinin de gözaltına alındığı bildirildi.

Haberin tamamı için:

onediyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here