12.7 C
İstanbul
Cumartesi, Şubat 24, 2024

İletişim

Düğün Fotoğrafçıları

İyi bir fotoğrafçı olmadan önce iyi bir insan olmak gerekmektedir. Gelin ve damadın öncelikli olarak müşteri gözüyle görülmemesi gerekmektedir. Düğün fotoğrafçıları özel günü olan çifti ilk etapta müşteri olarak görürlerse yapıl işten kendileri de hoşnut kalmamış olur. Düğün fotoğrafçıları için öncelikli olan gelin ve damadın o güne has heyecan ve sevincine ortak olmaktır.

Gelin ve damat adayları için fotoğrafçı seçimi önemlidir. Öncelikle teknik detayların tam olması ve yoğun duygu ve heyecana ortak olunması gerekmektedir. Teknik detaylara dikkat eden düğün fotoğrafçıları belirli standartlarda değil çeşitliliği arttıracak şekilde çalışmaların olması gerekir. Verilen hizmetin içeriğini arttırmak kadar netleştirmekte önem taşımaktadır. Bazı düğün fotoğrafçıları tamamen duygu yüklü olarak çalışmalar yapmaktadır.

Aksesuar veya çeşitli detaylar göze çarpmadan tamamıyla gelin ve damada odaklanarak çalışmaktadırlar. Gelen isteklere göre çalışmalarına yön vererek istekleri geri çevirmeden harmanlamakta önemlidir. Bazen daha yoğun duygular, gülümsemeler taşıyan karelerde bulunabilir. Farklı şekillerde güzel anları yakalamak fotoğrafçının yeteneği ve hayal gücüne bağlı kalmaktadır. Ağır kareler daha yavaş tempolu bir aşk içerikli fotoğraf çiftlerin unutulmaz anıları olarak saklanabilir. Düğün fotoğrafçıları kendilerine has fotoğrafların dışında tamamen istek ve arzulara göre de çekimler yapar. Çeşitli aksesuar ve detaylarla resimler süslenmektedir. Balon, bisiklet, eski model bir araba, son model bir jeep, kişiler için özel olan küçük yâda büyük aksesuarlarla resimler anlamlı hale getirilebilir. Kişilerin isteğine göre şekillenebilecek olan resimler dijital ortamda düzenlemeleri yapıldıktan sonra seçime sunulur.

Yapılan çekimler ve seçimler sonrasında fotoğrafçıların, çiftlerin isteklerine göre değişimler yapılır. Albümler, panaroma resimler, büyük çerçeveler ya da minik metot albümler oluşturulur. Düğün fotoğrafçıları kendi özveri ve becerilerini yansıttıkları bu resimlerden kendilerine bir koleksiyon çıkarabilir. Bazı resimler kendileri için özelse eğer çiftlerden izin alarak çeşitli sergi ve yarışmalara katılırlar. Çiftler bu özel günlerindeki her anı ölümsüzleştirmiş olacaktır. Her andaki özel duyguyu beğenilen pozları çiftler evlerinde sergilemektedirler. Sevilen her aile ferdinin olduğu aile fotoğrafının yanı sıra çiftlerin yakın arkadaşları ile paylaştıkları anlarda kendilerine sağlanmaktadır. Fotoğrafçıların özen ve özveri ile yapmış olduğu çekimler çiftlerin duygularını ölümsüzleştirmiş olmaktadır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar