7.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 20, 2024

İletişim

Dr.Mustafa Karataş – Fehmi Zorlu Roportaj

DR. MUSTAFA KARATAŞ

ESTETİK DÜNYASININ YENİ TRENDİ IŞIK DOLGUSU

Bugünlerde herkesden Işık Dolgusu’nu duyuyoruz, bize ne olduğunu anlatır mısınız?

Işık Dolgusu İsviçre Teoxane Laboratuarları tarafından cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsept. Tüm yüz, boyun, dekolte olarak uygulanan Teosyal Redensity I Işık Dolgusu ve göz çevresinin gençleştirilmesine paralel olarak halkalanmanın, morlukların ve çizgilerin giderilmesi için Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu olmak üzere iki ayrı formu var.

Işık Dolgusu genellikle yüzdeki ince çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak, kaybedilen nem kaybını geri vermek ve gençleştirmek için yapılıyor. Dolgu ve vitamin terapisini birlikte barındıran ışık dolgusu cildin tazelik ve canlılıkla ışıldamasına ve yeniden onarılmasına yardımcı oluyor. Işık Dolgusu içerisinde yer alan ve cildi yeniden yapılandırma kompleksi olan 8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin aynı zamanda yaşlanma karşıtı antiaging bakım da sağlıyor.

 Işık Dolgusu nasıl cilde gençlik veriyor, bu işin sırrı nedir?

Işık Dolgusu’nun sırrı aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Yaklaşık 15 dakika süren ve acısız bir uygulama olması için hasta konforuna paralel lidokain içeren uygulamada, deri altına enjekte edilen hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklık oluşmadığı için günlük hayatınıza da kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebiliyorsunuz.

Ülkemizde gözaltı morluk problemine çok sık rastlıyoruz. Gerçekten Gözaltı Işık Dolgusu bu konuda işe yarıyor mu?

Sadece ülkemizde değil dünyada her iki kişiden birinde gözaltı morluk ve halkalanma problemi var, bu problemin ana nedeni genetik olup, yatış pozisyonu, uyku düzensizlikleri, alkollü içecekler, alerjik reaksiyonlar bu durumu artırabilmektedir. Sorunuzun yanıtı ise evet, Gözaltı Işık Dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkin. Redensity I Işık  Dolgusu ise, yüz, boyun ve dekolte bölgesinin onarımı ve yenilenmesi ,  ayrıca el üstünde de yapılan gençleştirme uygulamaları için kullanılmakta.

Işık  Dolgusu’ na nasıl güvenebiliriz, kanıtlanmış bilimsel klinik araştırmaları var mı ?

Işık Dolgusu, İsviçre Teoxane laboratuvarları tarafından geliştirilmiş devrim niteliğinde bir dolgu. Teoxane laboratuvarları ürünlerin gelişimi ve sürekli iyileştirilmesi ile ilgili olarak çalışan, üst düzey bilim adamlarını yer aldığı multidisipliner bir ekipten meydana gelmekte. Tıbbi ve klinik gelişmelerin sürekli takibi ve tüm sağlık uzmanlarıyla düzenli temas halinde olunması, hekimlerin geleceğe dönük beklentilerine uygun yenilikler geliştirilmesini sağlamakta. Işık Dolgusu için de bu ar-ge ekibi 3 yıl süreyle çalışmış ve bu konuda bir çok bilimsel klinik araştırma mevcut.  En son yapılan bilimsel klinik araştırmalada 67 hastada sadece 4 vakada kızarıklık şeklinde bir yan etki görülmüş olup,  72 saat içerisinde gözlemlenen bu yan etki de kaybolmuş. Uygulamadan hemen sonra titanyum roll-on başlıklı Teosyal Eyes Countur krem kullanarak başlığın masaj özelliği ile yaklaşık 72 saat içinde tüm olumsuz etkiler rahatlıkla giderilmekte.

 

Işık Dolgusu’nun kalıcılık süresi nedir?

Yüze, boyuna, dekolteye uygulanabilen Işık Dolgusu’ nun kalıcılık süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 7-8 ay  civarındadır. İlk uygulamada sonuçlar rahatlıkla gözle görülebilir. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Göz çevresini gençleştirmek, çizgiler, halkalalar ve morluklar için uygulanan Gözaltı Işık Dolgusu’nun etkisi  12-18  ay  sürmektedir.

Işık Dolgusu’nu Türkiye’ ye getiren SELTEK İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Zorlu’ dan da görüş aldık

SELTEK İlaç olarak distribütörlüğünü yaptığımız medikal, dermakozmetik ve spa & wellness alanlarında 13 dünya markasını ve devrimsel yenilikleri Türk estetik, plastik cerrahi ve dermatoloji dünyası ile buluşturuyoruz. Profesyonel derin kimyasal peelingden leke tedavilerine, saç ve sıkılaştırıcı mezoterapiden tedavi tamamlayıcı ürünlere kadar bünyemizde bulunan tüm markalar, bilimsel klinik araştırma sonuçları bulunan, ar-ge departmanları etkin, kanıtlanmış sonuçlar veren ve memnuniyet sağlayan ürünlerden oluşan kendi kulvarında öncü markalar. Aynı zamanda Seltek olarak Amerika’da ilaç üretiminde önemli bir kulvarda yer alan bir firmadan lisans alıp, Türkiye’yi 2. Üretim üssü haline getirmek ve başka ülkelere ihracat yapmak bir Türk şirketi olarak bizleri çok gururlandırmakta.

Dünyada 90’ dan fazla ülkede temsil edilen ve ürünleriyle temsil edildiği her ülkede pazar liderliğini hedefleyen İsviçre Teoxane Laboratuvarları’ nın yeni inovatif ürünleri olan Redensity I Işık Dolgusu ve Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu sadece Türkiye’ de değil dünyada estetik sektöründe en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Günümüzde kadın – erkek herkes çok daha dinamik, zinde, sağlıklı ve çok daha genç görünmek istiyor. Dünyada estetik sektöründe en son buluş olan Işık Dolgusu ile acısız ve sadece 15 dakika süren bir uygulama sonrası çok daha genç görünmek ve sosyal hayata kaldığı yerden devam etmek büyük bir avantaj.

Dr.Mustafa Karataş web sitesi.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar