Doğru Rüya Tabirleri Nasıl bulunur?

0
1022

Rüya’nın Dinimizde yeri vardır. Fakat her rüyanın standart bir açıklaması olamaz çünkü herkes aynı rüyayı göremez ancak size gördüğünüz rüyalar ile ilgili rüya tabirleri sunulur ve bu tabirlerinden çağrışımlar yapabilir ve sizde kendinizi ona göre yönlendirebilirsiniz. Mümkün olduğunca rüyalarınızı herkes ile paylaşmayınız çünkü bazı rüyalar şakaya gelmez ve rüya yorumlanması sonucunda gerçekleşebilme olasılığı yüksektir. Dinimiz İslam’da rüya tabiri için bir engel yoktur fakat herkes rüya yorumu yapabilir diye bir kaide de yoktur.

1.) Rüya Yorumlamanın kısaca Tarihi:
İnsanlık var olduğundan beri rüya görmüş konusuyla ilgilenmektedir. Tarihte bilinen en eski rüya yorumu kitaplarından biri British Museum’da yer alan Mısır Dönemi kitabıdır. (M. Ö. 2000–1800)

2.) Tarihte Bilinen En iyi Rüya Yorumcuları (Tabirciler)
Peygamberler , Sahâbe-i Kirâm, Tâbiîn, Fakihler, Zâhidler, Tabir İlminde Eser Yazanlar, Filozoflar, Tabibler diye liste uzuyor.
Bir rüyanın yorumlanabilmesi için en önemli özelliği sâdık bir rüya olmalıdır. (Sürekli tekrar eden) Şunu da aklınızdan çıkartmayın eğer bir rüya yorumlatmak istiyorsanız tüm detayları hatırlamaya çalışın yada not edin atlanılan her boşluk rüya anlamı nı ve yorumunu değiştirir.
Dipnot internette rüya tabirleri arıyorsanız www.bilgisokak.com sitesinin arama motorunu kullanarak rüyalarınızı aratabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here