12 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 13, 2024

İletişim

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Belirleme

Her çift, evliliklerinde uygun koşul ve zaman içerisinde bir bebek sahibi olmak istemektedirler. Aşklarının bir meyvesi olan bir bebeği dünyaya getirmek, her çift için son derece mucizevî bir olaydır. Hamilelik ve Gebelik, anne adayları olduğu kadar baba adaylarını da yakından ilgilendiren bir durumdur. Bebeğini kendi içerisinde taşıyan ve bu durumdan hiçbir şekilde şikâyetçi olmayan eşlerine destek olmak, bu süreç içerisindeki erkeklere düşen en büyük görevlerden birisidir. Gebelik sürecinde anne adaylarının psikolojileri ve de biyolojileri derinden değişmekte olup bu süreç içerisinde erkeklerin eşlerine anlayışlı ve yardımcı olmaları, bu sürecin daha rahat geçmesinde oldukça etkili olmaktadır.

Çiftler için bu denli önemli olan gebelik sürecinin, ne zaman başladığı özellikle de kadınlar için büyük bir önem taşımaktadır. Kaç Haftalık Hamileyim sorusunu soran anne adayları belirli hesaplama yöntemleri veya kadın doğum doktorları tarafından cevabını alabilmektedirler. Hamileliğin ilk olarak hangi ayda başladığı bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde veya bebeğin hangi zaman aralıklarında doğabileceği konusunda etkili olmaktadır.

Herkes hayatında bir oğlu ya da bir kızı olsun ister. Evlendikten sonra hamile kalan anne adayları ve baba adayları için bebeklerinin sağlığı dışındaki en önemli konu cinsiyet konusudur. Yaklaşık 700 yıl öncesinden beri kullanılmaya başlayan ve Çin’ de kesin sonuçlar verdiğine inanılan Çin Takvimi cinsiyet belirleme konusunda kullanılmaya devam edilmektedir. Günümüzde de birçok anne adayı tarafından son yıllarda sıklıkla kullanılan Çin takviminde anne adaylarının hamile kaldıkları ayı doğru bir şekilde bilmelidir. Bu takvime göre anne adayının yaşı ve hamile kalınan ay ile birlikte bebeğin cinsiyeti öğrenebilmektedir. Doğruluğu doktorlar tarafından tartışılan bu takvimin verdiği sonuçların % 90 doğru olduğu da söylenmektedir.

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Hafta hafta gebelik döneminiz boyunca sizdeki ve bebeğinizdeki değişimler ve aynı zamanda doğum sonrası 2 yaşına kadar ihtiyaç duyacağınız tüm önemli bilgilere kolayca ve hızlıca buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar