6.4 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 16, 2024

İletişim

Burçlar

Burçlar, kişinin doğum tarihi baz alınarak o kişinin sahip olduğu karakteristik özellikleri gösterir. Toplamda on iki burç vardır (yengeç, boğa, ikizler…) ve burçlar kişinin kimliğini yansıtır. Astroloji’ ye inanan kişiler gazete ve dergiler aracılığıyla kendi burç yorumlarını takip eder ve yoruma göre hal ve hareketlerinde eğilime rastlanır.

Ülkemizde yaygın bir atasözü vardır : “ Fala inanma, falsız da kalma .”. Bu sözde yola çıktığımızda burçlara inanmasak da elbet bir gazete parçasında karşılaştığımızda merak edip, kendi burcumuza göz atmışızdır. Çünkü insan olmayacağını bilmesine rağmen, merak edip “ Acaba ne yazılmış?” düşüncesiyle bakmak istiyor.

Astroloji’ de on iki tane var olan burçların özellikleri burçlara göre değişir. İnanışa göre; yengeç burcu duygusal, yay burcu neşeli, terazi burcu ise sakindir. Koç burcu dâhilerin burcu, başak burcu pratik ve zeki, ikizler ise güzel konuşma gibi bir takım becerilere sahiptirler. İnsanın duygusal özelliklerinin yanı sıra burç sahiplerinin bariz bir takım özelliklere de sahip olduğu görülmektedir. İnsanın hayata gözlerini açtığı ilk an baz alınarak insanın karakteristik özelliklerinin oluşup oluşmayacağı yıllardır tartışılmıştır.

Bayanların görüşüne göre; burçlar gerçektir ve kişinin özelliklerini bütünüyle yansıtır . Hatta bireylerin başka bireylerle iyi anlaşıp anlaşamayacağı bile burcuyla alakalıdır. “Kimyalarımız uyuşmadı .” tabiri aslında “Anlaşamadık, burçlarımız uyuşmadı.” anlamında kullanılır. Tam tersine erkeklere göre burçlar, insanları kandırmanın en kolay yollarından biridir.

Gökyüzüne bakarak insanın o günü nasıl geçireceğini anlamak imkansızdan başka bir şey değildir. Burçlarla ilgili bir diğer konu ise günlük burç yorumlarıdır. Gazetelerde her gün kişinin gününü nasıl geçireceğine dair tahminler görmek mümkündür. Gazete yazarları bunu okurlarının ilgisini çekmek için mi yoksa okur kitlesini arttırmak için mi yapıyor bilinmez fakat Dünya’da milyonlarca kişinin takip ettiği su götürmez bir gerçektir. İnsanlar inansın veya inanmasın günümüzün en önemli konularından biridir burçlar. Gençlerin ilişkilerini derinden etkileyecek kadar önemlidir hatta. Bayanların hoşlandığı erkeklerin ilk olarak burçlarına ve yükselen burcuna bakması bunun en önemli kanıtıdır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar