Bülent Arınç : ” Dünyayı Başlarına Yıkarız ”

0
538

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kobani’ye destek eylemlerine büyük tepki gösteri: Mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Dünyayı başlarına yıkarız.

Adıyaman’da açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye sınırında olan IŞİD saldırısı altında ki Kürt kasabası Kobani’ye destek eylemleri hakkında konuşmasını şöyle sürdürdü; ” Mesele Kobani değil, mesele Kobani bahanesiyle çok özledikleri ayaklanmayı gerçekleştirmek. Buna yıllarca muvaffak olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Dünyayı başlarına yıkarız.”

“Dağda savaşmak kolay”

“Orada bin civarında savaşan grubun olduğu söyleniyor. PYD’li silahlılardan da kaçıp Türkiye’ye sığınmak isteyenlerin olduğunu bilsinler. Orada ciddi bir karşılık veremiyorlar. Bekledikleri yerlerden hiç destek gelmedi. Kandil’deki birisinin söylediğini tekrar ben söyleyeyim; ‘Biz dağda savaşmasını biliriz, Kobani’de savaşacak durumda değiliz’. Dağda savaşmak kolay; askere, polise, öğretmene, hâkime karşı… Adam kaçırmak kolay ama Kobani’de savaşmıyorlar, savaşamadılar; hiçbir şeye de ihtiyaçları yok. Daha başka şeyler de söyleriz de mahcup olurlar, iş bu kadarla kalsın.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here