6.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 20, 2024

İletişim

Botox Nedir?

Botox estetik uygulamalarda, yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini hafifletme yada ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Botox uygulaması güvenilir ve kolay bir yöntemdir. istenilen bölgede kas içine enjekte edilerek ilaç, kaslarda gevşemeye kaslarda ve kasların üzerindeki kırışıklarda düzleşmeye neden olur. İlacın etkisi 4-7 gün içinde etkisinin, göstermeye başlar. Etki süresi ortama 4-6 aydır. Hamileler ve bazı nörolojik hastalıkları bulunanlar dışında Botox güvenle kullanılabilir.  Hastalarımız botox uygulaması sonrası mimik kaslarının tamamen felç olmasını istememektedir. Bu etkiyi sağlamak için, uygun dozlarda ve aşamalı botox enjeksiyonu uygulayarak, yüz mimik kaslarında kısmi felci sağlayabiliyoruz. Botox nedir klasik kullanım alanlarının yanında, son zamanlarda uygun dozlarda, boyun, dudak üstü, dekolte ve yanak bölgesinde ki ince kırışıklıklara uygulanmaktadır.

 

Koltuk Altı Botoks

Koltuk altının fazla terlemesi ile hayatını sadece siyah beyaz kıyafetlerle sınırlandıranlara en büyük yardımı botox sağlıyor. Terleme doğal bir olaydır.Fakat ter bezlerinin fazla çalışmasına bağlı olarak deri yüzeyine salınan terin artması kişinin günlük hayatını fazlaca rahatsız ediyor.Aşırı terlemenin en önemli nedenleri arasında stres , değişik ilaçlar, troid bezinin fazla çalışması , menopoz , hipo glisemi , obezite yer alır.Terleme kol altında fazla olduğunda beraberinde kokuya da sebep olabilir. Sosyal ve psikolojik  durumu hayatı negatif yönde etkilediği ortadadır. Antiperspirant kullanılmaktadır fakat terleme fazla olduğunda yeterli gelmemektedir. Botox tedavisi ter bezlerini çalıştıran sinirlerin faaliyetlerini azaltarak terlemeyi azaltır. Ortalama 15 – 20 dakikada kolayca uygulanır.8-10 ay etkisi devam eder.

botox-mb-133

 

Botoksun Etki Süresi

Botoks uygulaması yüzdeki istenmeyen kırışıklıkları gideriyor.  Botulinum toksin “clostridium” denilen bir bakterinin toksinidir. Çok güçlü olan bu madde, sanıldığının aksine tıpta sadece estetik amaçlı değil pek çok alanda  (göz hastalıkları, nöroloji, üroloji, genel cerrahi ve fizik tedavide) yaygın olarak kullanılır. Botoks kozmetik amaçlı başvuran kimi hastalarda ek bir fayda olarak karşımıza çıkıyor. Kaş şekillendirmede oldukça hassas ve etkin bir uygulama olan botox 10 dakikalık kısa süre içinde gerçekleştirilebilecek kadar kolay bir yöntem. Uygulama sonrası kişi işine dönebiliyor ve botoksun etki süresi

yaklaşık 4-6 ay arasında sürüyor.

Kaş kaldırma Botoks
Göz çevresi medikala estetik denilince kaş kaldırma için botox mutlaka akla gelir. Kaş kaldırma botoks ve şekillendirme botox göz çevresine istenilen görüntüyü sağlamada sıklıkla başvurulan medikal bir yöntemdir. Kaşların şekillendirilmesinde botulinum toksin ile kuyruk kısmının kaldırılması, yüksek olan orta kısmının indirilmesi ve kaş şeklinde daha çekici gözüken bir yapı elde edilmesi mümkün. Botulinum toksinin kaş şekillendirmede uygun şekilde kullanılabilmesi elbette çok iyi bir anatomi bilgisi gerektiriyor. İlacın etkisi 3-7 gün içinde tam olarak oturur, botoksun etki süresi yaklaşık 4-6 ay arasında sürüyor.

botoks

Kullanım Alanları

Botoksun kullanım alanları alın ve göz kenarındaki çizgileri giderebilen en iyi yöntemlerden biridir. Botoks bir maskeleme yöntemidir, anti – aging yöntemi değildir. Cildinizi iyileştirmez. Botoks bir estetik müdahaledir. Alın ve göz çevresindeki çizgileri azaltmakta kullanılır. Boyun botoksu, Nefertiti lifti dediğimiz yeni bir uygulamadır. Boynu daha sıkı ve daha ince yapmak ve yanak düşüklüğünü almak için kullandığımız özel bir yöntemdir. Şu an ikinci sıklık boyundan sonra terleme tedavisinde de botoks kullanılıyor; koltukaltı, el ve ayakta. Botox istemeyen hastalarda da, kaşları kaldırmak için kaş kenarlarına bir parça dolgu yapmak istenen etkiyi sağlıyor. Botoks, alın ve göz kenarındaki çizgileri azaltma, ‘kaz ayağı’nı ortadan kaldırma, çatık kaş izini yok etme gibi özellikleriyle biliniyor. Ama botoksun başka etkileri de var: Yuvarlak yüzü inceltiyor, aşırı terlemeyi önlüyor, kalın baldırlara ince siluet kazandırıyor.

Bacak estetiğinde botoks kullanım alanlarından biri.  Bazı kadınlar, ne kadar zayıflarsa zayıflasın, kalın baldırdan şikâyetçi. Üstelik bazısı cerrahi müdahale istemiyor. Hasta, özellikle topuklu ayakkabı giydiğinde daha çok şikayet ediyor. Çünkü kaslan topuklu ayakkabıyla daha kaslı, dolayısıyla şiş duruyor. Bu kaslara düşük doz Botoks uygulanarak bacaklara ince siluet kazandırılabilir. Botox kullanım alanlarından bir diğeri ise çene hattını belirgin hale getirmek daha genç ve uzun görünen bir boyna sahip olmak mümkündür ancak eğer çene bölgesindeki sarkma belirgin hale gelmişse ve küçük bir çeneye sahipseniz, dolgu ile çene belirginleştirme, sarkmanın ve yaşlı görüntünün tedavisinin çok daha iyi bir alternatifi olacaktır. Ağrısız ve 15 dakikalık bu yöntemle 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar